Nowa era Coldplay. Zespół zapowiada singiel „Higher Power”

Podziel się newsem:

Zespół Coldplay szykuje dla nas muzyczne niespodzianki, a ich zapowiedzią podzielił się w niecodzienny sposób, na jednym z warszawskich budynków. Nastawcie odbiorniki i sprawdźcie, o co chodzi z ich tajemniczym Alien Radio!

Coldplay z wyjątkową, pełną tajemnic akcją promocyjną

Grupa Coldplay zaczyna nas powoli przyzwyczajać do coraz bardziej wyszukanych akcji promocyjnych. Pierwsza taka inicjatywa miała miejsce przy okazji ich poprzedniego albumu – Everyday Life, kiedy to zespół, nie podając wprost szczegółów premiery wydawnictwa, dzielił się jedynie małymi, tajemniczymi wskazówkami mającymi naprowadzić spostrzegawczych fanów na kolejne tropy. Teraz jednak Coldplay idzie o krok dalej i zaplanował naprawdę ciekawą, i angażującą strategię promocji swojej nadchodzącej premiery.

Zobacz również: „Nigdy nie słyszałam tak zróżnicowanej płyty” – recenzja albumu Coldplay – „Everyday Life”

Coldplay Alien Radio Higher Power
Coldplay – Alien Radio

Alien Radio FM – nastawcie odbiorniki!

Najpierw powstało enigmatyczne Alien Radio FM – nowe, ściśle powiązane z zespołem, miejsce w sieci. Mniej więcej równolegle na profilach zespołu w social mediach pojawiły się tajemnicze grafiki i zwiastuny, przedstawiające kilka intrygujących, różowo-fioletowych symboli i napis „lokalizowanie sygnału”. W tle słychać szum fali radiowych, a w opisie otrzymaliśmy odnośnik do strony internetowej Alien Radia.

Po odwiedzeniu witryny naszym oczom ukazują się te same, neonowe symbole, jednak interaktywność strony pozwala na dalsze poszukiwanie wskazówek. Gdy klikniemy przycisk „START SCANNING”, nasz kursor zmienia się w czteroramienną gwiazdę, którą możemy wyszukiwać sygnały na różnych falach radiowych. Po nastrojeniu odpowiednich częstotliwości słyszymy komunikaty w różnych językach, zawierające między innymi reklamy wystrzelanych w przestrzeń satelitów oraz fragmenty klasycznej literatury, na przykład książki Tańczące sylwetki, opowiadającej o przygodach Sherlocka Holmesa, czy Alicji w Krainie Czarów. Z kolei na górze strony, niczym na telewizyjnym pasku informacyjnym, cały czas przewijają się wspomniane już różowe symbole.

Coldplay ma nam coś do przekazania. Wykorzystał do tego polski wieżowiec Warsaw Spire!

To jednak nie wszystko. W ciągu ostatnich kilku dni, wspomniane grafiki pojawiły się nie tylko w sieci, ale także w kilku różnych miejscach na świecie. Komunikat od zespołu fani mieli okazję zobaczyć między innymi na popularnym, nowojorskim skrzyżowaniu Times Square, w pobliżu londyńskiego Green Parku, w galerii handlowej Lotte World Mall w Seulu, na stadionie Estadio Monumental David Arellano w Santiago podczas meczu piłkarskiego drużyn CSD Colo-Colo i Universidad de Chile, a także… Na budynku naszego stołecznego biurowca Warsaw Spire!

Higher Power – nowy singiel od Coldplay nadchodzi

Fani podjęli oczywiście próbę rozszyfrowania enigmatycznych znaków z tych niecodziennych, międzynarodowych reklam Alien Radia. Wszystko wskazuje na to, że zwiastują one premierę najnowszego singla zespołu Coldplay, zatytułowanego Higher Power, który ma ujrzeć światło dzienne już 7 maja! Z kolei wspominane symbole z paska informacyjnego na stronie Alien Radia można przetłumaczyć na – prawdopodobnie – tekst tego utworu, który brzmi:

Ta radość jest elektryzująca, a ty ją pokonujesz. Jestem tak szczęśliwy, że żyję w tym samym czasie, co ty.

Coldplay Alien Radio Higher Power
Coldplay – Higher Power

Coldplay rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze

Sam zespół również potwierdził już oficjalnie rozszyfrowane przez fanów informacje. Muzycy napisali o swoim nadchodzącym singlu:

Higher Power to piosenka, która powstała na małym keyboardzie i łazienkowym kranie na początku 2020 roku. Została wyprodukowana przez Maxa Martina, który jest prawdziwym cudem wszechświata. Premiera w piątek, 7 maja.
Kochamy Was, c, g, w & j

Tym samym zespół Coldplay rozpoczyna nową erę, wraz z którą prawdopodobnie wiązać się będzie premiera kolejnego albumu od Brytyjczyków. Jakiś czas temu pisaliśmy zresztą, że grupa pracuje nad materiałem, zatytułowanym Music Of The Spheres. Być może nieco więcej wyjaśni się również za niecały miesiąc podczas ich wyjątkowego koncertu, transmitowanego prosto z Worthy Farm przez festiwal Glastonbury. Bądźcie czujni!

Coldplay Higher Power
Coldplay

Zespół Coldplay szykuje dla nas muzyczne niespodzianki, a ich zapowiedzią podzielił się w niecodzienny sposób, na jednym z warszawskich budynków. Nastawcie odbiorniki i sprawdźcie, o co chodzi z ich tajemniczym Alien Radio! Coldplay z wyjątkową, pełną tajemnic akcją promocyjną Grupa Coldplay zaczyna nas powoli przyzwyczajać do coraz bardziej wyszukanych akcji promocyjnych. Pierwsza taka inicjatywa miała […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →