Kevin Winter/Getty Images

BTS zagrali 30-minutowego seta w ramach MTV Unplugged. Jak brzmią ich hity w akustycznych wersjach?


24 lutego 2021

Podziel się newsem:

Koreański zespół BTS wystąpił w kultowym cyklu koncertów MTV Unplugged. Grupa dała specjalny mini-koncert, a w sieci pojawiły się już nagrania z tego akustycznego show.

BTS na amerykańskich salonach

Popularność koreańskiego boysbandu osiągnęła już jakieś szalone maksima, ale daje rośnie. A jego członkowie – są coraz mocniej doceniani. Prócz osławionych liczb, świadczy o tym choćby nominacja do amerykańskich nagród Grammy, czy zaproszenie do MTV Unplugged.

BTS zagrają koncert MTV Unplugged

Zagranie akustycznego koncertu z ramienia owej stacji to niemała gratka, ba, to prestiż i niebywałe osiągnięcie dla BTS. O występach z tej serii zawsze się mówiło w kontekście pewnego zaszczytu. „Bez prądu” grała m.in. Björk, Mariah Carey, a także Aerosmith czy Bob Dylan. Niewątpliwie najbardziej kultowym jest zaś występ Nirvany z 1993 roku, bardzo charakterystyczny również wizualnie, utrzymany w tonacji przedziwnej czarnej mszy. Niedawno do tego grona dołączyła Miley Cyrus, a dziś w nocy odbyła się transmisja koncertu BTS. Zespół wykonał kilka swoich utworów, a w ramach niespodzianki, zaśpiewał cover grupy Coldplay.

BTS Performs Blue & Grey | MTV Unplugged Presents: BTS

BTS inaczej niż zwykle

Występ w ramach MTV Unplugged zapewne był dla koreańskiego boysbandu oderwaniem od standardów, do jakich przywykli. Nie do porównania jest przecież atmosfera stadionów i intymnego studia, jednakowoż takie odświeżenie repertuaru artystom wyszło na dobre. Zespół zagrał seta złożonego z pięciu piosenek, które wybrzmiały inaczej, a zarazem pełnie w aranżacjach odbiegających od ich zwykłej stylistyki. Swój występ zespół rozpoczął od Telepathy z ich najnowszego wydawnictwa Be. To wykonanie było o tyle wyjątkowe, że BTS po raz pierwszy prezentował ten utwór na żywo.

BTS Performs Telepathy| MTV Unplugged Presents: BTS

Następnie zespół zagrał Blue and Grey, a także cover utworu Fix You Coldplay, który członkowie BTS jednogłośnie opisali, jako niesamowicie ważną dla siebie piosenkę. Nie można przy tym nie wspomnieć, że brytyjska grupa udostępniła na swoim Facebooku cover Koreańczyków.

BTS Performs Fix You (Coldplay Cover) | MTV Unplugged Presents: BTS

Na sam koniec BTS, wraz z towarzyszącym jej zespołem wykonał ciekawie zaaranżowane Life Goes On oraz Dynamite.

BTS Performs Dynamite| MTV Unplugged Presents: BTS

Ten 30-minutowy showcase nie tylko ukazywał koreański boysband jako artystów, ale również stanowił podkreślenie przełamania bariery kulturowej. BTS prócz zagrania koncertu zaprezentowali się jako gawędziarze i dorzucili od siebie kilka słów – tak tych poważnych, tyczących się pandemii, jak i prostych podziękowań skierowanych do swoich fanów.

Koreański zespół BTS wystąpił w kultowym cyklu koncertów MTV Unplugged. Grupa dała specjalny mini-koncert, a w sieci pojawiły się już nagrania z tego akustycznego show. BTS na amerykańskich salonach Popularność koreańskiego boysbandu osiągnęła już jakieś szalone maksima, ale daje rośnie. A jego członkowie – są coraz mocniej doceniani. Prócz osławionych liczb, świadczy o tym choćby […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →