fot. Wikipedia

Suga (członek zespołu BTS) prawdopodobnie uniknie służby wojskowej


15 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Suga, czyli jeden z członków zespołu BTS, prawdopodobnie uniknie nadchodzącej służby wojskowej. Wokalista zajął się bowiem czymś zupełnie innym.

Świecące garnitury zamienione na mundury

Bożyszcza k-popowego świata, którzy świecili jaśniej niż niejedna amerykańska gwiazda. Siedmioosobowy południowokoreański boysband, w którego skład wchodzą: V, Jimin, Jin, Suga, Jungkook, RM i J-Hope, stał się jednym z największych objawień ostatnich lat. Mimo wielu nagród, wyróżnień, a także koncertów na największych arenach świata, formacja BTS musiała się jednak zderzyć z obowiązującą w kraju rzeczywistością. Największą przeszkodą zespołu stało się ustanowione w Korei Południowej prawo, które głosi, że wszyscy mężczyźni muszą odbyć służbę wojskową. A, w ramach przymusowego poboru, ta trwa od 18 do 21 miesięcy. Informacja została udzielona fanom boysbandu podczas ich koncertu w Busan.

Po fenomenalnym koncercie, który miał na celu poparcie Busan jako kandydata do organizacji World Expo 2030 i w momencie, kiedy wszyscy członkowie zespołu podejmują solowe działania, nastąpił idealny moment na to, aby członkowie BTS dostąpili zaszczytu służby wojskowej

– oznajmiła wytwórnia zespołu.

Jak się jednak okazało, jeden z członków formacji – Suga – prawdopodobnie uniknie oficjalnego poboru. Jak mu się to uda?

Przeczytaj także: Członkowie k-popowego BTS idą do wojska. Informację podała ich wytwórnia

bts filmy
fot. wytwórnia zespołu

Suga nie trafi do wojska?

Według wstępnych ustaleń Suga prawdopodobnie wypełni swoje obowiązki wojskowe jako agent pomocy społecznej. Jeśli informacje się potwierdzą, k-popowy idol nie zostanie żołnierzem w służbie czynnej, jak większość innych mężczyzn. Według fanów wokalisty może to być spowodowane zabiegiem chirurgicznym barku, który Suga przeszedł w 2020 roku. Zmiana formy odbywanej służby jest wtedy uwarunkowana zagrożeniem z powodu potencjalnych komplikacji zdrowotnych. Na doniesienia odpowiedziała wytwórnia zespołu, która oświadczyła:

Członkowie BTS będą zaciągani do wojska w kolejności zgodnej z ich indywidualnymi planami. Nie możemy potwierdzić informacji na temat ich indywidualnych przydziałów.

Suga swoją służbę miałby rozpocząć już w przyszłym roku. Jego kolega z zespołu – Jin – oficjalnie rozpoczął ją dwa dni temu (13 grudnia). Wokalista spędzi pięć tygodni na szkoleniu wojskowym w obozie w Yeon-cheon w Korei Południowej, by później zostać przydzielonym do roli żołnierza służby czynnej w armii. Tam będzie służył przez rok i sześć miesięcy. Koniec służby przypadnie na pierwszą połowę 2024 roku.

Suga, czyli jeden z członków zespołu BTS, prawdopodobnie uniknie nadchodzącej służby wojskowej. Wokalista zajął się bowiem czymś zupełnie innym. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Świecące garnitury zamienione […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →