5 najlepszych występów BTS na żywo


19 października 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Na początku października BTS dali dwudniowy koncert online Map of the Soul ON:E, który zgromadził ponad 100-milionową publiczność. Jeśli to Was nie przekonuje, że BTS na żywo wbijają w fotel, sprawdźcie poniższe występy.

BTS – IDOL – MMA 2018

Idol było pierwszą piosenką BTS, w której widać i słychać tak wiele zapożyczeń z koreańskiej kultury narodowej. Zespół tym samym rozpropagował wplatanie w k-pop orientalnych, folkowych elementów. Także w trakcie występów BTS na żywo, grupa garściami czerpie z kulturalnego dorobku swojej ojczyzny. Świetnym przykładem jest wykonanie Idol na gali Melon Music Awards (MMA) w 2018 roku. BTS wykorzystali tradycyjny koreański taniec do stworzenia intra, składającego się z trzech splecionych ze sobą choreografii. J-Hope’owi towarzyszyło 14 artystek wykonujących Samgo-Mu, czyli taniec połączony z grą na bębnach. Jimin wykonał Buchae – folkowy taniec z wachlarzem. Jungkook natomiast towarzyszyli tancerze Talchum w tradycyjnych maskach. Wszystko przy charakterystycznych, zawodzących dźwiękach koreańskich, folkowych instrumentów.

BTS – Boys Meets Evil – MAMA 2016

W 2016 roku BTS wygrali nagrodę w kategorii Best Dance Performance na gali Mnet Asia Music Awards. Ich występ składający się z Fire oraz Blood, Sweat, and Tears dowodzi, że w pełni zasłużyli na to wyróżnienie. Jednak to co stało się kultowe, to intro do tego występu. J-hope zatańczył choreografię do Boy Meets Evil, Jimin do motywów z jego solowego Lie, następnie wspólnie wrócili do układu z intra płyty Wings. Byli w idealnej synchronizacji, mimo iż Jimin nic nie widział przez opaskę na oczach.

BTS – mini-koncert – MMA 2019

Oglądając Melon Music Awards w 2019 roku, miało się nieoparte wrażenie, że galę zorganizowano tylko po to, żeby zachwycić publiczność występem BTS na żywo. Ich mini-koncert trwał prawie 40 minut i nie szczędzono ani środków, ani czasu na jego przygotowanie. Zespół wykonał pięć piosenek, a dodatkowo w program wpleciono krótkie solowe występy każdego z 7 członków grupy. Na scenie poza samymi Bangtanami pojawiła się mała armia tancerzy, żywe konie oraz olbrzymia figura pantery. Poza tym oczy cieszyły efekty specjalne – np. iluzja rozgwieżdżonego nieba w czasie Mikrokosmos. Obszerny artykuł o całym występie napisaliśmy w grudniu. Możecie przeczytać go tutaj.

BTS – Go Go – MBC Music Festival (2017)

MBC Music Festival to taki koreański odpowiednik Sylwestra z Polsatem. W 2017 roku w czasie wielkiej fety można było zobaczyć występy TWICE, WINNERA, czy Monsta X. Wśród elegancko ubranych gwiazd k-popu zdecydowanie wyróżniało się BTS w kolorowych dresach i ogrodniczkach. Wyglądali jak grupa przedszkolaków wpuszczonych na elegancki bankiet rodziców. Stroje były częścią ich występu z Go Go. Tym razem scena nie miała ani bogatej scenografii, ani żadnych efektów specjalnych, jak przy innych występach z tego zestawienia. Mocno jednak zapada w pamięć dzięki serduszkom, które stały się jej elementem przewodnim. Członkowie zespołu wyciągali je zza pazuchy, mieli poprzyklejane do podeszw butów i okularów. Wszystko w nawiązaniu do tradycji zapoczątkowanej przez Jina, który na każdej trasie koncertowej, miał poukrywane papierowe serduszka, które znienacka wyciągał w czasie rozmów z publicznością.

BTS – Fake Love – MAMA (2018)

Fake Love ma najmroczniejszy, ale jednocześnie jeden z najbardziej plastycznych konceptów wśród piosenek grupy. Wielokrotnie wykorzystywano to w trakcie występów BTS na żywo. W pamięć szczególnie zapada jednak wykonanie z grudnia 2018, gdy grupa zaśpiewała kawałek na gali MAMA w Japonii. Występ wyróżniał się dzięki niepokojącemu dance break, wykonanemu w towarzystwie zamaskowanych tancerzy. Choreografia do Fake Love jest trudna i tym razem grupa pokazała swój kunszt, sprawiając, że ich ciała wyglądały w tańcu jak marionetki.

Który z występów BTS na żywo jest Waszym ulubionym?

Na początku października BTS dali dwudniowy koncert online Map of the Soul ON:E, który zgromadził ponad 100-milionową publiczność. Jeśli to Was nie przekonuje, że BTS na żywo wbijają w fotel, sprawdźcie poniższe występy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR […]

bts

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →