Spełni się największe marzenie BTS? Bangtani z nominacją do Grammy


25 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Bangtani zostali nominowani do Grammy! Zespół nie ukrywa, że ich marzeniem jest dostać prestiżową nagrodę. Wreszcie mają szansę zgarnąć statuetkę w kategorii Najlepszy występ duetu/grupy pop. Nominowany jest singiel z ich ostatniej płyty – Dynamite.

Pierwsza nominacja grupy

We wtorek ogłoszono nominację do Grammy i tym razem Akademia nie pominęła największego boys bandu świata – BTS. Bangtani są nominowani w kategorii Best Pop Duo/Group Performance za singiel Dynamite. Utwór był już wcześniej utytułowany. Grupa zgarnęła za niego statuetki zarówno na europejskiej, jak i japońskiej gali MTV Music Awards oraz People Choice Awards. Teledysk pobił też aż trzy rekordy Guinessa za ilość wyświetleń w pierwsze 24 godziny. Jednak nominacja do Grammy jest szczególnym osiągnięciem dla zespołu. Nie tylko jest to pierwszy raz, gdy Akademia postanowiła wyróżnić BTS, ale pierwszy raz gdy szansę na nagrodę będzie miał k-popowy zespół. Bangtani robią więc kolejny milowy krok dla całego koreańskiego przemysłu muzycznego.

BTS Dynamite

Bangtani od zawsze marzyli o Grammy

BTS nie wstydzą się mówić o swoich celach. Prym wiedzie tu jeden z raperów – Suga. Wśrod fanów krąży żart, że jego wspominanie o nagrodach, które chciałby dostać to bardziej przepowiednia niż lista życzeń. W 2016 roku w swoim singlu AgustD rapował o tym, że znajdą się na szczytach listy Billboard, w 2018 roku płyta Love Yourself: Tear zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu. W 2017 roku zapytany o to, jaki będzie następny krok w ich karierze, odpowiedział, że chciałby wystąpić na Billboard Music Awards. Bangtani mieli okazję pokazać się na gali z dwoma piosenkami na początku 2018 roku. Yoongi, bo tak na prawdę ma na imię raper, przewidział też nagrody zdobyte na azjatyckich galach, czy występy stadionowe. Jedno marzenie wciąż nie zostało jednak spełnione. Suga po raz pierwszy wspomniał o nim w 2018, gdy zapytany o plany, odpowiedział nieśmiało „Grammy”.

Dorastaliśmy oglądając Grammy’s, więc rozumiemy wagę tej nagrody. Byłoby niesamowicie dostać nominację.

wyjaśnił w czasie rozmowy z CNN w sierpniu tego roku

Grupa wrzuciła na Twittera video ze swoją reakcją na ogłoszenie nominacji. Na filmiku widać jak RM, Jimin, Jungkook i V z przejęciem czekają na werdykt, a po wywołaniu ich zrywają się z kanapy. Post opatrzyli wiele mówiącym komentarzem z przypadkowego ciągu znaków. Sam Suga przyznał później, że nie doczekał ogłoszenia wyników i usnął. Raper przechodzi teraz rehabilitację po operacji barku.

Gala rozdania nagród Grammy Awards odbędzie się 31 stycznia. Poza BTS w kategorii najlepszy występ duetu/grupy pop nominowani są Lady Gaga i Ariana Grande, Taylor Swift i Bon Iver oraz Justin Bieber i Quavo. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Sprawdźcie także pełną listę nominacji do nagród Grammy 2021

Bangtani zostali nominowani do Grammy! Zespół nie ukrywa, że ich marzeniem jest dostać prestiżową nagrodę. Wreszcie mają szansę zgarnąć statuetkę w kategorii Najlepszy występ duetu/grupy pop. Nominowany jest singiel z ich ostatniej płyty – Dynamite. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →