Znamy datę premiery nowego albumu Coldplay – “Music of the Spheres”

Obserwuj nas na instagramie:

Coldplay przymierza się do premiery swojego nowego albumu. Do sieci wyciekła właśnie okładka i tracklista tego wydawnictwa. Zespół zdradził również oficjalną datę premiery Music of the Spheres!

Nowy album od Coldplay coraz bliżej

To, że Coldplay szykuje się do wydania nowej płyty nie jest żadną tajemnicą już od dłuższego czasu. Zapowiedzią nadchodzącego wydawnictwa grupy jest bowiem singiel Higher Power, który od momentu swojej premiery utrzymuje się na międzynarodowych radiowych listach przebojów.

Coldplay – Higher Power, posłuchaj!

Najnowszy album Coldplay jest na razie owiany sporym płaszczem tajemnicy, a sam zespół nie zdradza zbyt wiele. Wręcz przeciwnie – wprowadza sporo zamieszania takimi ruchami, jak stworzenie zagadkowego Alien Radia, alfabetu Kaotica czy szyfrowaniem swoich wiadomości.

Znamy okładkę i tracklistę nowej płyty Coldplay

Zdaje się jednak, że premiera nowości spod szyldu brytyjskiej grupy nadejdzie szybciej, niż można by się tego spodziewać. W sieci zaczęła bowiem krążyć intrygująca okładka nawiązująca swoja stylistyką do sposobu promocji singla Higher Power oraz… tracklista płyty! Zobaczcie, jak prezentuje się cover krążka:

Coldplay - "Music of the Spheres", okładka
Coldplay – “Music of the Spheres”, okładka

Najnowszy album Coldplay ma nosić tytuł Music of the Spheres, co fanom grupy udało się już ustalić przy okazji premiery ostatniego wydawnictwa zespołu – albumu Everyday Life. Sprawdźcie, jakie utwory znajdą się na nadchodzącej płycie!

Coldplay- Music of the Spheres, tracklista albumu:

 1. Music of the Spheres
 2. Higher Power
 3. Life is Beautiful
 4. Love Someone
 5. Human Heart
 6. On The Run
 7. ANGELINA
 8. My Universe
 9. Colours of the World (Interlude)
 10. Wanting You
 11. To The Moon and Back
 12. Musica Universalis

Powyższa tracklista choć wciąż nieoficjalna i nie potwierdzona przez żadne źródła, zdaje się być całkiem wiarygodna. Swoje miejsce wśród dwunastu utworów znalazł bowiem wspominany już singiel Higher Power, tytułowy utwór Music of the Spheres, a także piosenka Life is Beautiful, którą fani Coldplay mieli okazję usłyszeć już kilkukrotnie w 2017 roku podczas koncertów z trasy A Head Full of Dreams.

ColdplayLife is Beautiful, posłuchaj nowej piosenki!

Co więcej, na brytyjskiej stronie Amazona pojawiła się zapowiedź czegoś, co zatytułowano jako Overtura (Music Of The Spheres album trailer). Możemy tam odsłuchać 30 sekundowego przedsmaku skrótu utworów z nowego albumu Coldplay, złożonego z pięciu pierwszych utworów z powyższej tracklisty. Dodatkowo, całość ma ujrzeć światło dzienne jeszcze dziś!

Nie pozostaje zatem nic, jak wyczekiwać oficjalnych informacji od zespołu, które potwierdzą premierę albumu Music of the Spheres. Te powinny nadejść lada chwila!

Coldplay Higher Power
Coldplay, fot. Dave Meyers

AKTUALIZACJA: Znamy datę premiery nowego albumu Coldplay!

No i jest! Coldplay podzielił się z nami wspomnianą, międzygalaktyczną zapowiedzią swojego nadchodzącego albumu. W trwającym prawie dwie minuty zwiastunie słyszymy po fragmencie każdego utworu z nowej płyty zespołu i wygląda na to, że otrzymamy najbardziej eklektyczne wydawnictwo w dyskografii grupy. W Overtura (Music Of The Spheres album trailer) słyszymy bowiem zarówno przebojowe, chwytliwe brzmienia popowe, szalone rozwiązania elektroniczne, zadziorne, rokowe gitary, a nawet balladowe dźwięki, przywodzące na myśl pierwsze albumy Coldplay, do których brzmienia liczna grupa fanów zespołu nieustannie wzdycha.

Overtura – posłuchaj zapowiedzi nowego albumu Coldplay – Music Of The Spheres!

Coldplay Music Of The Spheres – szczegóły premiery albumu

O tym, jak faktycznie będzie brzmiała całość nowego albumu Coldplay Music Of The Spheres przekonamy się jeszcze w tym roku! Dziewiąty krążek w karierze brytyjskiej grupy ujrzy bowiem światło dzienne już 15 października. Album już teraz można zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie zespołu, a jego zaktualizowana przez artystów tracklista prezentuje się następująco:

 1. 🪐
 2. HIGHER POWER
 3. HUMANKIND
 4. LET SOMEBODY GO
 5. ❤️
 6. PEOPLE OF THE PRIDE
 7. BIUTYFUL
 8. 🌎
 9. MY UNIVERSE
 10. ♾️
 11. COLORATURA

Music of the Spheres to nie wszystko?

Za produkcję albumu Music of the Spheres odpowiada Max Martin. W specjalnej wiadomości, którą zespół podzielił się z fanami, muzycy zdradzili, że kolejnym singlem promującym płytę będzie utwór Coloratura, jednak jego premiery możemy się spodziewać dopiero we wrześniu.

Co więcej zespół przedstawił swój nadchodzący album jako Music of the Spheres (vol. I.). Wygląda zatem na to, że Coldplay ma jeszcze w zanadrzu sporo piosenek, którymi być może podzieli się w formie kontynuacji swojej nadchodzącej płyty. Jedno jest pewne – czeka nas sporo nowości ze strony Brytyjczyków!

Coldplay - "Music of the Spheres", now album
Coldplay – “Music of the Spheres”

Coldplay przymierza się do premiery swojego nowego albumu. Do sieci wyciekła właśnie okładka i tracklista tego wydawnictwa. Zespół zdradził również oficjalną datę premiery Music of the Spheres! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →