Postapokaliptyczna wizja świata w nowym teledysku grupy Coldplay


10 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Coldplay zaprezentował wyczekiwany teledysk do singla Higher Power. Nikt się chyba jednak nie spodziewał świata, który tam zobaczymy. Chris Martin zabiera nas na roztańczoną planetę Kaotica.

Coldplay zabiera nas na futurystyczną planetę Kaotica

Coldplay nie zwodzą! W kwestii wymyślania teledyskowych światów i budowania muzycznych imperiów wokół swoich albumów, Brytyjczycy nie mają sobie równych. Nie inaczej jest tym razem. Najnowszy teledysk zespołu do ich ostatniego singla Higher Power to naprawdę imponująca produkcja.

Pierwsze ujęcia klipu przedstawiają lidera grupy, Chrisa Martina, przemierzającego zamgloną, postapokaliptyczną przestrzeń, przedstawiającą brawurowo zrujnowany świat pełen dziwnych, przypominających roboty stworzone ze złomowiskowych pozostałości stworzeń. To wykreowana przez zespół planeta Kaotica. Z tego makabrycznego obrazu katastrofy, wokalista szybko przechodzi jednak w futurystyczną rzeczywistość, która zrodziła się jakoby z resztek dawnego, mrocznego świata. Nowy, urbanistyczny świat, w którym znajduje się Chris, koloryzują liczne neony bijące w oczy ze wszystkich stron w wymyślonym przez zespół alfabecie kaotyckim.

Higher Power teledysk
Coldplay – „Higher Power”, kadr z teledysku

Nowy świat pełen tańczących hybryd

Poza Chrisem Martinem w teledysku obserwujemy również wielu innych bohaterów. Jednym z nich jest Angel Moon – hybrydowa postać patrząca na artystę ze ściany stojącego obok wieżowca. Chwilę później, Chrisa Martina, przemierzającego zniszczone, nowoczesne miasto, otacza jeszcze większa grupa hologramowych, pozaziemskich istot w przedziwnych strojach. Nawiązują one do kolorowych tancerzy, którzy towarzyszyli Coldplayowi również przy premierowym wykonaniu singla Higher Power, czy występu podczas tegorocznej gali BRIT Awards.

Coldplay – Higher Power (BRIT Awards 2021)

Za reżyserię klipu do singla Higher Power, który w dużej mierze nawiązuje do takich kultowych produkcji kinowych, jak Terminator, Blade Runner, czy Piąty element, odpowiada Dave Meyers, współpracujący również z takimi artystami, jak P!nk, Taylor Swift, Billie Eilish, Drake, czy Harry Styles. O swoim najnowszym wideo mówi:

Teledysk jest metaforą tego, jak – w tej chwili – czujemy się wyalienowani, odsunięci od naszego normalnego świata, niemal jak na obcej planecie. W końcu jednak odnajdujemy miłość na ulicach, a euforia, która temu towarzyszy, wystrzeliwuje nas w stratosferę naszej własnej energii i siły wyższej.

Zobaczcie, jak wygląda ten teledyskowy, nowy świat grupy Coldplay!

Coldplay dzieli się kulisami planu zdjęciowego do teledysku Higher Power

Patrząc, na ilość użytych w teledysku do singla Higher Power efektów specjalnych, które z tego krótkiego filmu stworzyły prawdziwe uniwersum, osadzone w klimacie kinowego science fiction, prawdziwą gratką byłoby obejrzenie making off tego klipu i zdziwię się, jeśli takiego nie otrzymamy. Tymczasem, zespół podzielił się zdjęciami z planu teledysku, które wyglądają nie mniej imponująco. Wygląda na to, że Chris Martin bawił się wyśmienicie!

Music Of The Spheres – coś jest na rzeczy

Równie ciekawą kwestią, co produkcja najnowszego teledysku brytyjskiej grupy, jest fakt, że na samym jego początku pojawia się, coraz częściej przytaczana w rozmowach o nadchodzącym albumie Coldplay, fraza Music Of The Spheres, po której naszym oczom okazuje się zdanie:

A melodic orbit in three parts. (Muzyczna orbita w trzech częściach)

Zdaje się zatem, że Higher Power to zaledwie początek czegoś większego, co szykuje w najbliższym czasie zespół Coldplay. Miejcie oczy i uszy szeroko otwarte!

Coldplay Higher Power teledysk
Coldplay – Music Of The Spheres

Coldplay zaprezentował wyczekiwany teledysk do singla Higher Power. Nikt się chyba jednak nie spodziewał świata, który tam zobaczymy. Chris Martin zabiera nas na roztańczoną planetę Kaotica. Coldplay zabiera nas na futurystyczną planetę Kaotica Coldplay nie zwodzą! W kwestii wymyślania teledyskowych światów i budowania muzycznych imperiów wokół swoich albumów, Brytyjczycy nie mają sobie równych. Nie inaczej […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →