fot. Chris Martin of Coldplay (Shlomi Pinto/Getty Images) + Billie Eilish (Amy Sussman/Getty Images for Coachella) + Charlie Puth (Kevin Mazur/Getty Images for Robin Hood)

Coldplay, Billie Eilish i Shawn Mendes popierają petycję o podjęcie działań w sprawie ubóstwa i zmian klimatycznych


23 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Coldplay, Billie i wielu innych muzyków zapoczątkowało ruch ku poprawie klimatu podczas inauguracyjnego wydarzenia Global Citizen NOW w weekend.

Muzyka po stronie walki o klimat

5 Seconds of Summer, Adam Lambert, Alessia Cara, Alok, Bill Nye, Billie Eilish, Billy Porter, Bridget Moynahan, Camilo, Cathy Freeman, Charlie Puth, Chloe x Halle, Coldplay, Connie Britton, Criolo , Cyndi Lauper, Deborra-lee Furness, DJ Cuppy, Dikembe Mutombo, DJ Cuppy, Duran Duran, Ebuka Obi-Uchendu, Femi Kuti, FINNEAS, Hugh Jackman, Lali, Lang Lang, Loren Gray, Made Kuti, MÅNESKIN, Muzi, Nancy Isime, Nile Rodgers, Nomzamo Mbatha, Padma Lakshmi, Rachel Brosnahan, Ricky Martin, Sabrina Elba, Shawn Mendes i Tropkillaz podpisali list wzywający światowych przywódców do podjęcia działań w sprawie skrajnego ubóstwa i zmiany klimatu. Został on ogłoszony przez Global Citizen podczas szczytu Global Citizen NOW 22 maja w Nowym Yorku.

Wzywamy liderów do podjęcia działań poprzez pełne zaangażowanie środków finansowych niezbędnych do stawienia czoła wyzwaniom, przed którymi stoimy

– czytamy w liście

Przeczytaj także: Tommy Hilfiger i Shawn Mendes łączą siły w walce o zrównoważony rozwój w akcji Play It Forward

People Of The Pride Coldplay
Coldplay / Facebook

Musimy poprawić szanse dziewcząt na całym świecie, usunąć systemowe bariery, które utrzymują ludzi w ubóstwie i powstrzymać kryzys klimatyczny. Możemy odnieść sukces w rozwiązaniu tych problemów tylko poprzez wyeliminowanie barier, które uniemożliwiły nam zakończenie skrajnego ubóstwa i zobowiązanie się do poziomów finansowania, które pozwolą na prawdziwy zrównoważony postęp, a nie tylko tymczasowe rozwiązanie.

– czytamy w liście

Szczególny nacisk położono również na skrajne ubóstwo, które zostało spotęgowane przez trwającą pandemię COVID-19Agencja ds. Żywności ONZ szacuje bowiem, że około 45 milionów ludzi może stawić czoła głodowi w 2022 roku, o ile rządzący nie podejmą natychmiastowych działań.

Najbiedniejsi ludzie na naszej planecie nadal cierpią. Brakuje im dostępu do żywności, opieki zdrowotnej i edukacji. Zajmują się realiami zmian klimatycznych – niekończącą się suszą w niektórych miejscach, powodziami i podnoszącym się poziomem mórz w innych. Nie są w stanie kłaść jedzenia na stole, nie mają dostępu do podstawowych leków i opieki zdrowotnej, nie mają dostępu do finansowania ani kapitału własnego, a zatem nie są w stanie zaoferować swoim dzieciom lepszej przyszłości.

– czytamy dalej

Koncerty zamienione w obrońców ekologii

W ramach swojej nadchodzącej trasy Wonder: The World Tour Shawn Mendes zobowiązał się również do zmniejszenia o 50% emisji CO2 podczas każdego koncertu w porównaniu do swojej ostatniej światowej trasy koncertowej z 2019 roku. Na scenie wokalistka będzie miał na sobie ekologiczne, szyte na miarę ubrania marki Tommy Hilfiger, które zostaną zaprojektowanie wyłączenie na trasę koncertową. W ich składzie znajdą się pozostałości z poprzednich kolekcji oraz ze starych tkanin z tzw. deadstocku, czyli z niesprzedanych produktów lub resztek tkanin pozostałych na stanie.

Żaden plan nie jest doskonały, ale postrzegamy to jako punkt wyjścia. Jesteśmy w kluczowym momencie w walce o klimat i jest to dla mnie kluczowe, aby ta trasa była krokiem we właściwym kierunku. Nadszedł czas, aby większe zespoły potraktowały priorytetowo zrównoważony rozwój w branży.


Mamy moc, by dawać przykład, nie tylko dla naszych fanów i naszej branży, ale także dla innych. Celem jest, aby prawdziwie ekologiczne trasy koncertowe stały się normą prędzej niż później, a wraz z rozwojem technologii i naszych praktyk będzie to stawało się coraz bardziej opłacalne. Od zmiany sposobu, w jaki nasz towar został zaprojektowany i stworzony, przez sposób, w jaki podróżują nasza trasa i nasza produkcja oraz paliwo, z którego korzystamy, po wyposażenie naszego zespołu koncertowego i naszych fanów w działania i informacje, które sprawią, że ich wrażenia z trasy będą bardziej zrównoważone, postawiliśmy sobie za cel zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

– komentuje zamysł akcji management Shawna

Punktem kulminacyjnym partnerstwa będzie wspólna kolekcja kapsułowa, której debiut zaplanowano na początek 2023 roku. Będzie ona połączeniem ponadczasowości marki z innowacyjnością, a także materiałami pochodzącymi z recyklingu. Wszystko to ma zostać również oparte o gospodarkę cyrkulacyjną.

Jak więc myślicie, czy same akcje podejmowane przez Shawna, Coldplay, Billie i innych pomogą nam odratować obecną sytuację klimatyczną?

Coldplay, Billie i wielu innych muzyków zapoczątkowało ruch ku poprawie klimatu podczas inauguracyjnego wydarzenia Global Citizen NOW w weekend. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Muzyka po […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →