fot. Just Jared

Billie Eilish i Finneas zaśpiewali z Coldplay na scenie festiwalu Global Citizen Live


27 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W miniony weekend w Los Angeles odbył się wyjątkowy festiwal Global Citizen Live. Podczas swojego występu zespół Coldplay zaprosił na scenę Billie Eilish i jej brata Finneasa. Zobaczcie!

Global Citizen w walce z największymi wyzwaniami globalnymi dzisiejszego świata

Global Citizen to światowa organizacja działająca na rzecz walki z największymi wyzwaniami globalnymi dzisiejszego świata i rozwiązywania problemów cywilizacyjnych, sprzężonych między innymi ze zmianami klimatycznymi czy ubóstwem na świecie. Global Citizen stara się edukować i zmobilizować obywateli, korporacje oraz rządy najbogatszych krajów do podejmowania działań i współpracy w celu położenia kresu skrajnej, globalnej biedzie. Jak sami o sobie piszą:

Nie prosimy ludzi o pieniądze, ale o podjęcie działań na rzecz ubogich na świecie. Działania te mogą być tak proste, jak tweet, podpisanie petycji, wykonanie telefonu lub wysłanie e-maila. Podejmując działania, Globalni Obywatele są nagradzani dostępem i biletami na nasze festiwale muzyczne i inne wydarzenia na całym świecie.

Global Citizen Live – 24-godzinny festiwal streamowany z całego świata na cały świat

Jednym z ostatnich działań organizacji Global Citizen było zorganizowanie kolejnej edycji wyjątkowego, corocznego festiwalu z plejadą światowych gwiazd, który był transmitowany nie tylko na cały świat, ale również z całego świata! Koncerty były bowiem stremowane z pięciu rożnych miejsc na świecie: Teatru Greckiego w Los Angeles, Central Parku w Nowym Jorku, placu przed Wieżą Eiffela w Paryżu, O2 Academy Brixton w Londynie, Sydney Opera House, a także z południowokoreańskiego Seulu czy nigerskiego Lagos.

Festiwal odbył się w miniony weekend i trwał okrągłe 24 godziny, a jego celem było zjednoczenie całego świata w walce o obronę planety i pokonanie ubóstwa. Oczywiście podczas tak wyjątkowego wydarzenia nie zabrakło również nie mniej wyjątkowych występów niespodzianek i gościnnych wykonań. Wiele z nich wydarzyło się podczas koncertu brytyjskiej grupy Coldplay, która zagrała swoje show w nowojorskim Central Parku.

Global Citizen Coldplay Billie Eilish
Global Citizen Live 2021

Coldplay i niezwykli goście podczas koncertu Global Citizen Live w nowojorskim Central Parku

Na koncercie Brytyjczyków nie mogło zabraknąć ich najnowszego singla, który w ekspresowym tempie stał się również globalnym przebojem. Nic dziwnego, skoro Coldplay zaprosił do współpracy nad nim południowokoreański boysband BTS, czyli jednych z aktualnie najpopularniejszych przedstawicieli gatunku k-pop. Efektem ich spotkania jest utwór My Universe, zapowiadający dziewiąty album Codplay, który ukaże się już 15 października.

Brytyjski zespół wykonał podczas festiwalu Global Citizen Live swój najnowszy przebój w formie hybrydowej, łącząc się online z zespołem BTS. To jednak dopiero początek niespodzianek, jakie Coldplay zaplanował na swój nowojorski koncert.

Coldplay & BTS – My Universe (Global Citizen Live)

Zespół wykonał również utwór Jehovah w towarzystwie wokalistki gospelowej – Esther Chungu z Zambii, którą lider Coldplay, Chris Martin przedstawił jako tamtejszą Beyonce.

Coldplay feat. Esther Chungu – Jehovah (Global Citizen Live)

Nie zabrakło również przedpremierowego wykonania nowego utworu z nadchodzącego albumu ColdplayMusic of the Spheres. Wybór zespołu padł na piosenkę Human Heart którą Chris Martin zaśpiewał w towarzystwie nagodzonego Grammy Jacoba Colliera i zespołu We Are KING.

Coldplay feat. Jacob Collier, We Are KING – Human Heart (Global Citizen Live)

Z kolei podczas setlistowego klasyka zespołu Coldplay, utworu Yellow, na scenę wkroczył duet Camila Cabello i Shawn Mendes, uświetniając to wyjątkowe wykonanie swoimi głosami.

Coldplay feat. Camila Cabello i Shawn Mendes – Yellow (Global Citizen Live)

Prawdziwą wisienką na torcie był jednak wspólny występ Coldplay, Billie Eilish oraz jej brata FINNEASa, którzy wspólnie zaśpiewali nie mniej legendarny utwór, Fix You. Zobaczcie!

Coldplay feat. Billie Eilish i FINNEAS – Fix You (Global Citizen Live)

Global Citizen Live 2021 – zobacz, jak wyglądał festiwal!

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Global Citizen Live swoje koncerty zagrali również OneRepublic, Jennifer Lopez, Ed Sheeran, Maneskin, Doja Cat, Lizzo, Billie Eilish, The Weeknd, Black Eyed Peas, Elton John, Lorde, Shawn Mendes, Camila Cabello, The Lumineers, 5 Second of Summer, Demi Lovato, Metallica i wielu innych. Wszystkie wykonania znajdziecie na kanale Global Citizen na YouTube.

Global Citizen Coldplay Billie Eilish
Global Citizen Live 2021

W miniony weekend w Los Angeles odbył się wyjątkowy festiwal Global Citizen Live. Podczas swojego występu zespół Coldplay zaprosił na scenę Billie Eilish i jej brata Finneasa. Zobaczcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →