fot. Facebook/The Weeknd

The Weeknd zdradza szczegóły swego nadchodzącego albumu


26 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Weeknd ma obecnie niezwykle dobrą artystyczną passę. Trochę ponad rok temu wydał swój piąty album zatytułowany After Hours, a już nieustępliwie pracuje nad materiałem na kolejną płytę. Która jest czymś znacznie więcej niż tylko planem i konceptem.

The Weeknd – płyty jedna po drugiej

Kanadyjski artysta jest w tym momencie w takim miejscu swej kariery, że nie musiałby robić absolutnie nic, a jego albumy i koncerty i tak by się sprzedawały. Płyta After Hours, no i przede wszystkim singlowe przeboje na czele z Blinding Lights zrobiły z niego króla muzyki popularnej. Takie tytuły nie są jednak dla Abla stopklatką. Z racji tego, że jego światowa trasa koncertowa nie wystartowała wraz z premierą jego ostatniego krążka, muzyk zaczął… tworzyć nowe rzeczy.

Przeczytaj: The Weeknd singlem „Blinding Lights” pobił kolejny rekord listy Billboard Hot 100

Ich przedsmakiem jest choćby singiel Take My Breath, który ukazał się na początku sierpnia. Jego pojawienie się na streamingach było dość nieoczekiwanym zwrotem akcji. Chyba nikt nie spodziewał się, że The Weekend w nieco ponad rok powróci do swych fanów z kolejną dawką elektryzującej muzyki. Sama zaryzykowałabym stwierdzeniem, że utwór Take My Breath jest jeszcze lepszy, niż triumfujące na wszelkich zestawieniach Blinding Lights. Artysta zdecydowanie idzie na rekord!

The Weeknd – Take My Breath (Official Music Video)

Nowy płyta to niepodważalny fakt

The Weeknd postanowił rozwiać wątpliwości oraz rozwikłać wszystkie teorie spiskowe, krążące wokół jego singla i domniemanego albumu. Artysta potwierdził, że rzeczywiście pracował nad nowym materiałem. Czy to jednak znaczy, że wkrótce możemy oczekiwać kolejnych premier?

Tak, właśnie kończę nowy album. Powinien zostać dopracowany do końca tego miesiąca i dopiero wtedy zastanowimy się, kiedy go wydamy. To naprawdę cool, ponieważ tego lata pracuję jednocześnie nad płytą i ze scenarzystą mojego programu. Krążyłem więc tam i z powrotem między kończeniem albumu a pracą nad show, które wkrótce zaczniemy kręcić. To było całkiem niezłe lato.

– powiedział The Weeknd

Wiemy już więc, że płyta będzie – ale nie tak szybko, jakbyśmy chcieli. Na osłodę pozostaje jeszcze serial, który wkrótce pojawi się na HBO. Show wstępnie zostało zatytułowane The Idol. Podobnie jak album, który ma nosić tytuł The Dawn Is Coming, serial nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

The Weeknd ma obecnie niezwykle dobrą artystyczną passę. Trochę ponad rok temu wydał swój piąty album zatytułowany After Hours, a już nieustępliwie pracuje nad materiałem na kolejną płytę. Która jest czymś znacznie więcej niż tylko planem i konceptem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →