The Weeknd singlem “Blinding Lights” pobił kolejny rekord listy Billboard Hot 100


17 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Weeknd ma kolejne powody do świętowania. Jego przebój Blinding Lights spędził 88 tygodni na liście Billboard Hot 100. To pierwszy taki wynik w historii.

The Weeknd to w ostatnich latach jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Świadczą o tym nagrody i niesamowite wyniki jego singli, które robią furorę na listach przebojów. Singiel Blinding Lights pobił właśnie kolejny rekord listy Billboard Hot 100.

Sprawdź także: Billboard Music Awards 2021 – The Weeknd największym triumfatorem gali

The Weeknd z historycznym wynikiem na liście Billboard Hot 100

Singiel Blinding Lights zadebiutował na liście Billboard Hot 100 14 grudnia 2019 roku. Utwór spędził tam 88 tygodni, bijąc rekord należący do Imagine Dragons. Ich Radioactive w latach 2012-14 spędził 87 tygodni w zestawieniu.

Zawsze będę wdzięczny, że mogę eksperymentować z dźwiękami, próbować nowych rzeczy swoim głosem i tworzyć muzykę z ludźmi, których naprawdę kocham i szanuję. Przez ostatnią dekadę każda piosenka była podróżą, a możliwość jej kontynuacji była niczym innym jak błogosławieństwem. To jedyny prezent, o który mogłabym prosić. Będę to robił tak długo, jak będę mógł oddychać. Kocham moich fanów i nie byłoby mnie tutaj bez ciebie. Wielki dzień dla Blinding Lights

napisał w poście na Instagramie The Weeknd

Blinding Lights to jeden z trzech hitów Hot 100 nr 1 z albumu After Hours wydanego w 2020 roku i jest pierwszym (i jak dotąd jedynym) utworem, który przez rok znalazł się w pierwszej dziesiątce Hot 100.

W 88. tygodniu Blinding Lights plasuje się na 18. miejscu. Utwór spędził 43 tygodnie w pierwszej piątce Hot 100, 57 tygodni w pierwszej dziesiątce, 79 tygodni pierwszej dwudziestce i 84 tygodnie w pierwszej czterdziestce.


Na początku sierpnia The Weeknd podzielił się nowym singlem Take My Breath. To jego pierwszy premierowy materiał od czasu wydania albumu After Hours w marcu 2020. Singiel rozpoczyna nową erę w karierze Kanadyjczyka, który zdradził, że występem na Super Bowl pożegnał się z postacią w czerwonym garniturze, która towarzyszyła mu w czasie promowania After Hours. Na szczegóły dotyczące nowego wydawnictwo musimy jednak jeszcze poczekać.

The Weeknd ma kolejne powody do świętowania. Jego przebój Blinding Lights spędził 88 tygodni na liście Billboard Hot 100. To pierwszy taki wynik w historii. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? The Weeknd to w ostatnich latach […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →