“Blinding Lights” The Weeknd z historycznym wynikiem na Billboard Hot 100

Obserwuj nas na instagramie:

Blinding Lights to najpopularniejszy utwór 2020 roku. Dzięki niemu The Weeknd może się pochwalić historycznym osiągnięciem w zestawieniu Billboard Hot 100.

Choć od premiery płyty After Hours minął już prawie roku, The Weeknd wciąż nie przestaje zbierać za niego laurów. Krążek w USA zyskał status podwójnej platyny, a single Save Your Tears, After Hours i In Your Eyes mają status platyny. Największy hit – Blinding Lights ma natomiast status siedmiokrotnej platyny.

Blinding Lights jest najpopularniejszą piosenką 2020 roku według International Federation of the Phonographic Industry (IFPI), a singlowi przyznano tytuł Global Digital Single Award – wyróżnienie dla najpopularniejszych singli na całym świecie za liczbę pobrań pliku, jak również płatne streamy. W Polsce piosenka zakończyła rok 2020 na pierwszym miejscu w rankingu Spotify oraz Airplay.

The Weeknd – Blinding Lights

The Weeknd z historycznym wynikiem na Billboard Hot 100

Na tym nie koniec sukcesów. Singiel Blinding Lights jest pierwszą w historii piosenką, która spędziła pełny rok (52 tygodnie) w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot 100. Lista jest publikowana od 4 sierpnia 1958 roku i do tej pory żadnemu artyście wcześniej nie udało się osiągnąć takiego wyniku.

The Weeknd w Polsce

Niedawno The Weeknd ogłosił światową trasę koncertową After Hours World Tour. Obejmuje ona 104 daty i rozpocznie się 14 stycznia 2022 w Vancouver. W ramach tournée artysta odwiedzi też Polskę. Kanadyjski wokalista wystąpi 7 listopada 2022 roku w TAURON Arenie w Krakowie.

Blinding Lights to najpopularniejszy utwór 2020 roku. Dzięki niemu The Weeknd może się pochwalić historycznym osiągnięciem w zestawieniu Billboard Hot 100. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Choć od premiery płyty After Hours minął już prawie roku, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →