„Formation” Beyoncé wybrane najlepszym klipem wszechczasów


02 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

Z okazji 40. rocznicy MTV, Rolling Stone stworzył ranking 100 najlepszych teledysków wszechczasów. Na szczycie listy znalazł się klip do Formation Beyoncé.

MTV, amerykańska stacja muzyczna zadebiutowała 1 sierpnia 1981 roku, czyli 40 lat temu. Z okazji tej okrągłej rocznicy, magazyn Rolling Stone stworzył zestawienie 100 najlepszych teledysków w historii. Na pierwszym miejscu znalazł się klip do utworu Formation Beyoncé.

Formation Beyoncé z najlepszym teledyskiem w historii

Magazyn nazywa obraz wyreżyserowany przez Melinę Matsoukas „uderzającym komentarzem do ważnych momentów w historii czarnoskórych Amerykanów”, ponieważ zadebiutował podczas Miesiąca Historii Czarnych w 2016 roku.

Jeśli album wizualny Beyoncé ustanowił Beyoncé jedną z największych artystek wszechczasów, jej niespodziewanie wydany teledysk do Formation (i następnie album Lemonade) uczynił ją jedną z najważniejszych. Współpracowała z reżyserką Meliną Matsoukas, która czerpała inspirację z takich artystów jak Maya Angelou, Octavia Butler i Toni Morrison w uderzającym komentarzu do ważnych momentów w historii czarnej Ameryki. W niecałe pięć minut Beyoncé przenosi się z domu w stylu plantacji, w którym czarni mieszkańcy są panami, a nie niewolnikami, na dach tonącego samochodu policyjnego. Warto zauważyć, że opublikowała wideo w pierwszym tygodniu Miesiąca Historii Czarnych 2016, w dniu pomiędzy urodzinami Trayvona Martina i Sandry Bland. Kilka dni później zaśpiewała piosenkę na Super Bowl w otoczeniu tancerzy w strojach inspirowanych Czarnymi Panterami.

czytamy w uzasadnieniu

Beyoncé – Formation

Sprawdź także: Uniwersytet otwiera studia z czarnego feminizmu Beyoncé

Tak prezentuje się pierwsza 10 najlepszych teledysków wszechczasów wg magazynu Rolling Stone. Z pełnym zestawieniem, wraz z komentarzami, możecie zapoznać się pod tym linkiem.

10. Michael Jackson – Billie Jean
9. Guns N’Roses – November Rain
8. Peter Gabriel – Sledgehammer
7. D’Angelo – Untitled (How Does It Feel?)
6. Bestie Boys – Sabotage
5.New Order – The Perfect Kiss
4. Childich Gambino – This Is America
3. Madonna – Vogue
2. Johnny Cash – Hurt
1. Beyoncé – Formation

Z okazji 40. rocznicy MTV, Rolling Stone stworzył ranking 100 najlepszych teledysków wszechczasów. Na szczycie listy znalazł się klip do Formation Beyoncé. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →