flickr creative commons

Noname dissuje Jaya-Z, Kendricka Lamara, Rihannę i Beyoncé za występy w przerwie Super Bowl


11 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Noname w utworze namesake dissuje Kendricka Lamara, Rihannę, Beyoncé i Jaya-Z za powiązania z NFL, czyli ligą futbolu amerykańskiego.

Powiązania NFL z wojskowością

Fani rapu na całym świecie mają dziś nie lada święto. I nie mowa tu akurat o pięćdziesięcioleciu hip-hopu. Do sieci trafił najnowszy album Noname, amerykańskiej raperki, autorki świetnie przyjętego Room 25 oraz Telefone Mixtape. Jak zawsze, nie gryzie się ona w język, jednak na utworze namesake zaszła w tym dalej niż kiedykolwiek. Zaatakowała bowiem Kendricka Lamara, Rihannę, Beyoncé i Jaya-Z. Za co? Wszystkich za powiązania z NFL, ligą futbolu amerykańskiego.

No dobrze, ale co złego jest w futbolu amerykańskim? Noname wskazuje na powiązania amerykańskiej ligi NFL z wojskiem. Finansowanie najbardziej znanej na świecie ligi futbolu amerykańskiego przez tamtejszy Departament Obrony nie jest przedmiotem publicznej dyskusji, a jednocześnie nie jest specjalnie trudno znaleźć informacje na ten temat. Noname, która jawnie sprzeciwia się działaniom zbrojnym Stanów Zjednoczonych, zwraca uwagę na problem legitymizowania powiązanych z wojskiem instytucji przez dissowane przez nią postaci. Kendrick Lamar, Rihanna oraz Beyoncé wystąpili podczas Halftime Show na Super Bowl, a więc finale NFL. Jay-Z z kolei podpisał kontrakt o szeroko zakrojonej współpracy z ligą NFL. Co o tym wszystkim sądzi Noname? Oddajmy jej głos:

Read in between the line at the crime scene/ I ain’t fucking with the NFL or JAY-Z
(…)
Propaganda for the military complex, the same gun that shot lil’ Terry/ Out West, the same gun that shot Senair in the West Bank/ We all think the Super Bowl is the best thing.
(…)
Go, Rihanna, go! Watch the fighter jet fly high/ War machine gets glamorized, we play the game to pass the time/ Go, Beyoncé, go! Watch the fighter jet fly high/ War machine gets glamorized, we play the game to pass the time/ Go, Kendrick, go! Watch the fighter jet fly high/ War machine gets glamorized, we play the game to pass the time.

Noname – namesake

Noname w utworze namesake dissuje Kendricka Lamara, Rihannę, Beyoncé i Jaya-Z za powiązania z NFL, czyli ligą futbolu amerykańskiego. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Powiązania NFL […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →