Dua Lipa, The Killers i Nine Inch Nails w nowych odcinkach serialu „Song Exploder” na Netflixie


03 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Wyjątkowy muzyczny serial o powstawaniu największych przebojów, Song Exploder, prezentuje plany na kolejne odcinki. Ich bohaterami będą Dua Lipa, The Killers i Nine Inch Nails.

Song Exploder – zajrzyj za kulisy procesu twórczego artystów

Song Exploder to nowa produkcja Netflixa, oparta na popularnym podcaście muzycznym o tym samym tytule. Prowadzący program, Hrishikesha Hirwaya, w każdym odcinku przedstawia innego, światowej sławy artystę, który zabiera nas za kulisy swojej pracy i opowiada o powstawaniu największych, muzycznych przebojów w swoim dorobku.

Serial zadebiutował na platformie Netflix 2 października tego roku i tak o swoim utworze 3 Hour Drive opowiedziała już Alicia Keys, zespół R.E.M. przybliżył historię powstania swojego przeboju Losing My Religion, Lin-Manuel Miranda mówi o piosence Wait for It z przebojowego musicalu Hamilton, a Ty Dolla $ign odkrywa karty kawałka LA.

W odcinkach wywiady z artystami przeplatają się archiwalnymi zdjęciami i nagraniami, a same utwory są wręcz rozkładane na części pierwsze. To prawdziwa gratka dla fanów muzyki, którzy dzięki serialowi Song Exploder mogą przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji utworów muzycznych.

Song Explorer na Netflixie – nadchodzi drugi sezon

Dokument po pozytywnym przyjęciu premierowych odcinków przez odbiorców, już planuje wypuszczenie kolejnego sezonu. Wiemy, jacy artyści zostaną bohaterami nadchodzących odcinków serii!

Song Exploder

Już 15 grudnia otrzymamy kolejne cztery odcinki Song Explorer, które pojawią się na Netflixie. A co w nich? Trent Reznor z Nine Inch Nails, który zresztą kilka lat temu dał początek telewizyjnej odsłonie podcastu, zaprezentuje kultowy hit zespołu – Hurt. Hrishikesh Hirway mówi o ich współpracy:

Pierwszy raz przeprowadziłem wywiad z Trentem Reznorem na potrzeby odcinka podcastu z Nine Inch Nails w 2017 roku. Kiedy pakowałem swój mikrofon i laptopa, zapytał mnie: „Myślałeś kiedyś o zrobieniu z tego programu telewizyjnego?”. Wtedy to był tylko zalążek pomysłu. Jestem podekscytowany, że w końcu ten pomysł ożył i mogę podzielić się czterema kolejnymi odcinkami serialu z tymi ukochanymi artystami. Wszyscy tak bardzo różnią się od siebie brzmieniem i jego tłem, że nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą i usłyszą ich historie oraz wyjątkową ścieżkę, którą każdy z nich podążył, aby stworzyć te piosenki.

Kolejną bohaterką nowej serii serialu będzie Dua Lipa, która opowie o niezwykle ciekawym utworze Love Again ze swojej najnowszej płyty Future Nostalgia. W nadchodzących odcinkach Song Explorer pojawi się również meksykańska piosenkarka pop Natalia Lafourcade, która rozłoży na czynniki pierwsze swoją piosenkę Hasta La Raíz. W końcu – The Killers opowiedzą o procesie tworzenia kawałka When You Were Young. Nie przegapcie!

Song Exploder sezon 2 – zobacz zwiastun:

Wyjątkowy muzyczny serial o powstawaniu największych przebojów, Song Exploder, prezentuje plany na kolejne odcinki. Ich bohaterami będą Dua Lipa, The Killers i Nine Inch Nails. Song Exploder – zajrzyj za kulisy procesu twórczego artystów Song Exploder to nowa produkcja Netflixa, oparta na popularnym podcaście muzycznym o tym samym tytule. Prowadzący program, Hrishikesha Hirwaya, w każdym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →