Alicia Keys, Ty Dolla Sign i inni opowiedzą, jak tworzą muzykę w serialu na Netflixie


22 września 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Song Exploder to serial stworzony na podstawie popularnego podcastu Hrishikesha Hirway’a. W produkcji, zaproszeni artyści opowiadają, jak wyglądał u nich proces tworzenia danego utworu. Premiera w październiku.

Song Exploder – artyści opowiedzą, jak powstawały ich utwory w nowym serialu na Netflixie

W nowym serialu dokumentalnym Netflixa pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. O tym, jak wyglądała praca nad konkretnymi utworami opowiedzą: laureatka 15 nagród Grammy, wokalistka Alicia Keys, nagrodzony Pulitzerem, Grammy oraz Tony Lin-Manuel Miranda, wokalista zespołu R.E.M. Michael Stipe oraz raper Ty Dolla Sign. Zobaczcie zwiastun:

Song Exploder | Official Trailer | Netflix

Produkcja powstała na podstawie podcastu Hrishikesha Hirway’a, w którym zapraszani artyści rozkładają swoje utwory na czynniki pierwsze i szczegółowo opowiadają historie ich powstania, od pierwszych inspiracji, przed dobór odpowiedniego stylu instrumentów, aż po proces nagrań. Hirway zrealizował dotychczas prawie dwieście odcinków.

Za reżyserię serialu Song Exploder odpowiada Morgan Neville, zdobywca Oscara za dokument O krok od sławy z 2013 roku. Produkcja zadebiutuje na Netflixie już 2 października. Każdy odcinek będzie się skupiał na pracy jednego artysty. Dowiemy się z niego m.in. jak powstawała piosenka Wait For It Lina-Manuela Mirandy do musicalu Hamilton. Michael Stipe opowie z kolei o przeboju Losing My Religion grupy R.E.M.

R.E.M. – Losing My Religion

Song Exploder to serial stworzony na podstawie popularnego podcastu Hrishikesha Hirway’a. W produkcji, zaproszeni artyści opowiadają, jak wyglądał u nich proces tworzenia danego utworu. Premiera w październiku. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →