Alicia Keys, Ty Dolla Sign i inni opowiedzą, jak tworzą muzykę w serialu na Netflixie


22 września 2020

Podziel się newsem:

Song Exploder to serial stworzony na podstawie popularnego podcastu Hrishikesha Hirway’a. W produkcji, zaproszeni artyści opowiadają, jak wyglądał u nich proces tworzenia danego utworu. Premiera w październiku.

Song Exploder – artyści opowiedzą, jak powstawały ich utwory w nowym serialu na Netflixie

W nowym serialu dokumentalnym Netflixa pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. O tym, jak wyglądała praca nad konkretnymi utworami opowiedzą: laureatka 15 nagród Grammy, wokalistka Alicia Keys, nagrodzony Pulitzerem, Grammy oraz Tony Lin-Manuel Miranda, wokalista zespołu R.E.M. Michael Stipe oraz raper Ty Dolla Sign. Zobaczcie zwiastun:

Song Exploder | Official Trailer | Netflix

Produkcja powstała na podstawie podcastu Hrishikesha Hirway’a, w którym zapraszani artyści rozkładają swoje utwory na czynniki pierwsze i szczegółowo opowiadają historie ich powstania, od pierwszych inspiracji, przed dobór odpowiedniego stylu instrumentów, aż po proces nagrań. Hirway zrealizował dotychczas prawie dwieście odcinków.

Za reżyserię serialu Song Exploder odpowiada Morgan Neville, zdobywca Oscara za dokument O krok od sławy z 2013 roku. Produkcja zadebiutuje na Netflixie już 2 października. Każdy odcinek będzie się skupiał na pracy jednego artysty. Dowiemy się z niego m.in. jak powstawała piosenka Wait For It Lina-Manuela Mirandy do musicalu Hamilton. Michael Stipe opowie z kolei o przeboju Losing My Religion grupy R.E.M.

R.E.M. – Losing My Religion

Song Exploder to serial stworzony na podstawie popularnego podcastu Hrishikesha Hirway’a. W produkcji, zaproszeni artyści opowiadają, jak wyglądał u nich proces tworzenia danego utworu. Premiera w październiku. Song Exploder – artyści opowiedzą, jak powstawały ich utwory w nowym serialu na Netflixie W nowym serialu dokumentalnym Netflixa pojawią się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. O tym, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.