kadr z serialu „Squid Game”

Netflix tworzy sieć rozrywkowych lokali inspirowanych swoimi produkcjami


16 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Już w 2025 roku pierwsze osoby będą mogły wejść do „Netflix Houses”. W lokalizacjach znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i doświadczenia na żywo.

Netflix zaprasza na przeżywanie światów znanych z produkcji

Czy Netflix wyprodukował jeden z twoich ulubionych seriali? W rozmowie z „Bloombergiem” Josh Simon, wiceprezes Netfliksa ds. produktów konsumenckich, powiedział: „Widzieliśmy, jak bardzo fani uwielbiają zanurzać się w świecie naszych filmów i programów telewizyjnych i dużo myśleliśmy o tym, jak przenieść to na wyższy poziom”.

Zgodnie z zapowiedzią powstające „Netflix Houses” będą miejscami do przeżywania na żywo tego, co bohaterowie znanych programów i seriali. Mowa tu między innymi o jedzeniu posiłków, dostosowanych do uniwersum konkretnych produkcji, czy też zabawy w interaktywnych parkach. Wyobraź sobie, że pokonujesz tor przeszkód oparty na Squid Game!

fot. unsplash
fot. unsplash

Bądź jak bohater ulubionego programu

Nie jest to pierwszy raz kiedy Netflix eksperymentuje z takimi formatami. Dotychczas robił dedykowane sklepy i miejsca w związku z premierami czołowych seriali. Chodzi o „Stranger Things: The Experience”, „The Queen’s Ball: A Bridgerton Experience” i „Money Heist: The Experience”, które okazały się komercyjnym sukcesem. W przeszłości Amerykanie mogli również chodzić do restauracji typu pop-up. Taka jak ta w Los Angeles, gdzie klientom serwowano dania szefów kuchni z programów dostępnych na platformie, takich jak Iron Chef, Chef’s Table i Nadiya Bakes.

Tym razem mowa o stałych lokalach. Firma twierdzi, że ma być bardziej narzędziem promocyjnym niż źródłem dochodu. Na razie nieznane są dokładne szczegóły dotyczące projektu, ale mówi się, że Netflix planuje otworzyć je najpierw w dużych miastach Stanów Zjednoczonych – Chicago, Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco – zanim pojawią się międzynarodowo.

Już w 2025 roku pierwsze osoby będą mogły wejść do „Netflix Houses”. W lokalizacjach znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i doświadczenia na żywo. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Netflix […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →