fot. unsplash

Po zakończeniu strajku aktorów Netflix znów podniesie ceny


04 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Netflix planuje podniesienie opłat za swoją usługę po zakończeniu trwającego strajku aktorów w Hollywood. Informacja podniosła akcje firmy.

Platforma Netflix droższa po strajkach? To prawdopodobne

Niedawno zakończył się strajk scenarzystów w Hollywood, jednak aktorzy wciąż walczą o godne stawki oraz zabezpieczenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji. „Wall Street Journal” poinformował, że Netflix tuż po ugodzie ma podwyższyć opłaty za swoje usługi. Informacja spowodowała, że akcje tej firmy, zajmującej się streamingiem, wzrosły o ponad 3%. Netflix rozważa podniesienie cen na kilku rynkach na całym świecie, ale najprawdopodobniej zacznie od Stanów Zjednoczonych i Kanady, co wynika z informacji przekazanych przez „WSJ”, opierając się na źródłach bliskiej firmie.

Raport nie zawierał dokładnych informacji na temat tego, o ile Netflix podniesie ceny ani kiedy nowe ceny zostaną wprowadzone. Firma odmówiła mediom komentarza w sprawie.

Netfliksowi przybyło użytkowników po wprowadzeniu nowych zasad współdzielenia konta
fot. Netflix

Strajk aktorów trwa

Obecnie trwają rozmowy między związkiem aktorów SAG-AFTRA a Stowarzyszeniem Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP), które reprezentuje studia filmowe. Następne spotkanie między nimi zaplanowano na środę. W zeszłym tygodniu związek osiągnął wstępne porozumienie z AMPTP po pięciu miesiącach nieudanych negocjacji. W lutym Netflix obniżył ceny swoich planów abonamentowych w niektórych krajach. W tym samym miesiącu wprowadził plan ograniczenia udostępniania haseł przez swoich abonentów, co zostało wprowadzone w maju w ponad 100 krajach. Przypominamy, że w ślady Netfliksa poszedł ostatnio Disney, który uniemożliwi współdzielenie kont na platformie streamingowej.

Netflix planuje podniesienie opłat za swoją usługę po zakończeniu trwającego strajku aktorów w Hollywood. Informacja podniosła akcje firmy. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Platforma Netflix droższa po strajkach? To prawdopodobne […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →