5 najlepszych programów i seriali o hip-hopie na Netflixie, które musisz obejrzeć

Podziel się newsem:

Jeśli uwielbiasz kulturę hip-hop mamy dla Ciebie coś specjalnego. Sprawdźcie Naszą listę 5 programów i seriali traktujących o hip-hopie, które znajdziecie na Netflixie.

Hip-hop to kultura, która od zawsze związana była z ulicą. Jednakże z powodu kwarantanny, nawet najzagorzalsi bomberzy odstawili swoje puchy, na rzecz markerów i blackbooków. W zaciszach domowych zostali także raperzy. Obowiązkowa kwarantanna pokrzyżowała im przede wszystkim plany koncertowe.

Co więc zrobić, jeżeli duch ulicy wzywa, ale rozum i rozsądek namawiają do pozostania w domu? Odpowiedź jest prosta – seriale i Netflix. Natomiast dla fana hip-hopu nie ma lepszego serialu, niż ten traktujący o hop-hopie. Sprawdźcie więc naszą listę 5 najlepszych seriali, w których główną rolę gra hip-hop, bo przecież kwarantanna to idealny czas aby nadrobić wszystkie zaległości.


#1 Unsolved

unsolved

Ten miniserial to nie tylko gratka dla fanów Notoriusa B.I.G i Tupaca Shakura. To także historia o śmierci dwóch raperów, którzy uważani są po dziś dzień za najlepszych w historii. Serial przedstawia fabularyzowaną wersję prawdziwych śledztw dotyczących zagadkowych śmierci Tupaca i Biggiego. W rolach głównych zobaczycie między innymi Josha Duhamela, czy Jimmiego Simpsona.

Unsolved – zobacz zwiastun

#2 Ewolucja Hip-Hopu

ewolucja hip-hopu

Zdaję sobie sprawę jakie jest podejście do filmów dokumentalnych. Jednak w tym przypadku całość produkcji została oparta nie tylko o archiwalne materiały, ale także o wywiady z producentami muzycznymi, ale przede wszystkim z raperami, którzy omawiają dynamiczny rozwój kultury hip-hopowej od lat 70. do 90. Jest to też zdecydowanie najdłuższa produkcja, którą Wam proponujemy, ponieważ składa się z aż 4 sezonów. Czyli jest to idealny serial na długie dni w domu.

Ewolucja Hip-Hopu – zobacz zwiastun

#3 RYTHM + FLOW

rhythm + flow

Kojarzycie taki program jak ŻYWYRAP? Był to konkurs w którym za pierwsze miejsce był do zgarnięcia kontrakt płytowy w wytwórni Hemp Rec. W jury programu zasiadali między innymi Bilon, Sokół, czy WdoWa. RYTHM + FLOW można potraktować jako amerykański odpowiednik ŻYWEGORAPU. W jury zasiadają T.I., Cardi B i Chance The Rapper. Poniżej złapiecie zwiastun pierwszego sezonu.

RYTHM + FLOW – zobacz zwiastun

#4 RAPTURE

rapture

NAS, G-Eazy, Logic, czy 2 Chainz, to tylko kilku raperów, których poznacie dzięki dokumentowi RAPTURE. Głównym zadaniem serialu jest ukazanie, jak wielki wpływ na globalną kulturę miał hip-hop. A od kogo lepiej dowiedzieć się co stoi za tymże sukcesem, niż od raperów, którzy go osiągnęli.

RAPTURE – zobacz zwiastun

#5 Travis Scott: Look Mom I Can Fly

look mom i can fly

Osobiście uważam ten dokument za najlepszy ze wszystkich. Nakręcony w kameralny sposób, pełen zakulisowych nagrań, pokazuje nam drogę Travisa Scotta na szczyt. Z dokumentu dowiemy się także jak wyglądały prace rapera nad Astroworld, a także zobaczymy jak mierzy się z przeciwnościami losu, oraz przygotowuje się do roli ojca.

Travis Scott: Look Mom I Can Fly – zobacz zwiastun


Sprawdźcie też co innego, oprócz oglądania seriali możecie robić podczas, gdy kwarantanna trwa w najlepsze.

Jak nie oszaleć w domu, czyli co robić podczas kwarantanny?

Jeśli uwielbiasz kulturę hip-hop mamy dla Ciebie coś specjalnego. Sprawdźcie Naszą listę 5 programów i seriali traktujących o hip-hopie, które znajdziecie na Netflixie. Hip-hop to kultura, która od zawsze związana była z ulicą. Jednakże z powodu kwarantanny, nawet najzagorzalsi bomberzy odstawili swoje puchy, na rzecz markerów i blackbooków. W zaciszach domowych zostali także raperzy. Obowiązkowa […]

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
170 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →