Afo! Misterium Ognia i Ziemi - spektakl na Otwarcie KontenerART '24

Afo! Misterium Ognia i Ziemi – spektakl na Otwarcie KontenerART ’24

27 kwietnia 2024, Sobota

KontenerART

Ewangelicka, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na spektakl plenerowy towarzyszący Otwarciu KontenerART 2024, link do wydarzenia www.facebook.com/events/777510687767722
⚆⚆⚆⚆⚆⚆⚆
Zanim ludzie zaczęli używać słów, tańczyli naśladując naturę. Wierzono, że naśladowanie przyrody poprzez ruch i dźwięk było skutecznym sposobem na połączenie z Duchem Przyrody, który wzmacnia ludzką odwagę, współczucie i pozwala zajrzeć w przyszłość. Przez tysiące lat taniec wyrażał chęć wzmacniania relacji z Ziemią.
Bębny przypominają towarzyszące nam już w życiu płodowym bicie serca. Stałe, rytmiczne uderzenia bębna powodują, że tańczący zagłębiają się w sobie, odczuwają i postrzegają świat w niecodzienny sposób.
Ogień od wieków był uważany za symbol siły, mocy, odrodzenia i transformacji. Patrząc na ognisko możemy stwierdzić, że płomienie tańczą w powietrzu. Tańce ogniste mają długą i bogatą historię, a ich korzenie można odnaleźć w obrzędach i rytuałach ludów pierwotnych, które wykorzystywały ogień jako źródło energii, ochrony i radości. Z biegiem czasu tańce ogniste przekształciły się w element widowiskowego i artystycznego przedstawienia. Tańczące płomienie emanują pozytywną energią, przekazują ją widzom, którzy mogą doświadczyć wewnętrznej przemiany.
⚆⚆⚆⚆⚆⚆⚆
Występują:
Fundacja Artystyczna Obszar Działań Twórczych SOMA zrzesza ludzi o różnych poglądach, którzy mają ten sam cel: dążenie do samorozwoju oraz do kreatywnego tworzenia wspólnej przestrzeni, umożliwiając tym samym poszukiwanie indywidualnych ścieżek rozwoju. Animuje otaczający nas świat, aby żyło nam się lepiej. Dąży do profesjonalizmu, poprzez pracę, determinację i zamiłowanie do sztuki.
Afro Poznań i przyjaciele to grupa osób odnajdująca swoje korzenie w transowym brzmieniu zachodnio-afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powołane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy i żywiołowy taniec oddziałuje na poziomie emocjonalnym i fizjologicznym. Taniec Afrykański pokazuje wdzięk i rytm codziennych czynności, ważnych wydarzeń i etapów w życiu. Taniec ten wyróżnia pierwotna dzikość i radość. Porusza wszystkimi partiami ciała. Rozwija świadomość, koordynacje, poprawia kondycje, skoczność, zwinność, sprężystość i elastyczność ciała. Ujawnia i wydobywa tkwiący w nas potencjał, siłę i moc. Daje swobodę i poczucie wolności.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →