fot. materiały prasowe

Dua Lipa, 21 Savage i Donald Tusk. 100 najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time


17 kwietnia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Na opublikowanej przez magazyn „Time” prestiżowej liście „The 100 Most Influential People of 2024” znalazły się osoby, o których w tym roku sporo się mówi. 

Dua Lipa twarzą tegorocznej listy

Setkę szczęśliwców podzielono na sześć kategorii: artyści, ikony, tytani, liderzy, innowatorzy oraz pionierzy. Sporo na liście jest muzyków. Na stronie „Time’a” całość otwiera Dua Lipa, autorka nadchodzącej płyty Radical Optimism o której kilka miłych słów napisała koleżanka po fachu… Patti Smith. „Porusza się z lekkością w ciężkim świecie – jest odważna, zabawna i świadoma. Otwarcie i z rozmysłem wypowiada się na temat uciskanych i wysiedlonych” – czytamy we wstępie legendarnej artystki.

lista Time Dua Lipa

Sporo muzyków na tegorocznej liście

Wśród setki wymienieni zostali też 21 Savage, którego sylwetkę przedstawił Burna Boy, twierdząc, że 21 „twardo stąpa po ziemi w związku ze swoimi przekonaniami i umie konsekwentnie sprzeciwiać się ograniczeniom”. Burna Boy sam zresztą pojawił się w zestawieniu, choć nie jako „artysta”, ale „ikona”. Na liście jest również Kylie Minogue, która wróciła w zeszłym roku na szczyty list przebojów utworem Padam Padam (o Kylie ciepło wypowiedział się Chris Martin z Coldplaya). Do setki Time’a trafiły też takie związane z muzyką osoby, jak Jack Antonoff, Fantasia Barrino, Leslie Odom Jr. i James McBride.

Filmowcy i liderzy

Środowisko filmowe reprezentują Dev Patel, aktor dobrze znany m.in. z filmu Slumdog. Milioner z ulicy, którego zaraz będziemy oglądać w reżyserowanym przez niego filmie akcji Monkey Man. Są też Da’Vine Joy Randolph i Jeffrey Wright, reżyserka Sofia Coppola, legendarny twórca animacji ze Studia Ghibli Hayao Miyazaki i gwiazda Barbie America Ferrera. Polskę reprezentuje obecny premier naszego kraju, Donald Tusk, który trafił do kategorii „liderzy”. Notkę pochwalną napisała o nim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Z całą listą zapoznacie się na stronie magazynu „Time”.

Na opublikowanej przez magazyn „Time” prestiżowej liście „The 100 Most Influential People of 2024” znalazły się osoby, o których w tym roku sporo się mówi.  Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →