Dua Lipa podczas London Sessions

Dua Lipa: „Optymizm to czasem najodważniejsze, co możemy zrobić

Obserwuj nas na instagramie:

Dua Lipa opowiedziała w nowym wywiadzie o płycie Radical Optimism i wrzuciła do sieci utwór Training Season w wersji live.

Radykalny optymizm już niedługo

Przypominamy, że Dua Lipa będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Open’er! Wcześniej wypuści swój nowy album – wyjdzie on już 3 maja. Radical Optimism zgodnie z tytułem ma być optymistyczny, taneczny, imprezowy, a brytyjsko-albańska piosenkarka ma złożyć na nim hołd takim gatunkom jak rave czy britpop.

Dua Lipa w szczerym wywiadzie

W ramach promocji albumu Dua Lipa wrzuciła właśnie do sieci swój drugi singiel, Training Season, wykonywany na żywo w ramach London Sessions. Udzieliła też obszernego wywiadu „Variety” – poniżej tłumaczymy dwa ciekawe fragmenty (a całość przeczytacie TU).

„Myślę, że ważne jest zrozumienie, że gdy jest źle, zawsze jest jakieś światełko w tunelu. Zawsze o tym myślę, na przykład wtedy, gdy jestem w centrum zamieszania lub gdy wszystko idzie nie tak. Zawsze mówię sobie, że za kilka miesięcy spojrzę wstecz na ten moment i powiem: dzięki Bogu, że przeszłam przez to. Nie chciałam ukrywać problemu lub nie zajmować się nim, czymkolwiek jest, ale faktycznie zdecydowałem się przez to przejść. Dzięki temu dorosłam. I tak jest ze wszystkim, szczególnie w obecnym świecie. Myślę, że ważne jest, abyśmy po prostu nauczyli się „przechodzić przez ogień” i nie chować się przed nim ani nie bać się go. Nazywam to optymizmem. To prawdopodobnie najodważniejsza rzecz, jaką możemy czasem zrobić”.

Dua Lipa London Sessions
Dua Lipa podczas London Sessions

„Kiedyś mówiłam, że kiedy ogarnia mnie smutek, to piosenki pisze mi się o wiele łatwiej. Wszystko dlatego, że była to dość namacalna emocja, której można było się trzymać i niej pisać. Ale pisanie o czymś, kiedy jest się szczęśliwym, i to bez poczucia, że się skompromitujesz lub robisz z tego tandetną piosenkę pop czy cokolwiek innego, i uczynienie z tego czegoś głębokiego i emocjonalnego, ale jednocześnie optymistycznego, jest w rzeczywistości o wiele trudniejsze. Dlatego czasami bycie optymistką nie jest najłatwiejsze. Ale jest to przy okazji najważniejsza rzecz, ponieważ to ona może wynieść nas na kolejny poziom”.

Dua Lipa opowiedziała w nowym wywiadzie o płycie Radical Optimism i wrzuciła do sieci utwór Training Season w wersji live. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Radykalny […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →