fot. Warner Bros.

Dua Lipa wypuściła piosenkę do filmu „Barbie”. Mocny skład na soundtracku!

Obserwuj nas na instagramie:

Ścieżka dźwiękowa do mocno oczekiwanego przez wszystkich filmu Grety Gerwig ma pojawić się wraz z premierą Barbie, 21 lipca. Nadchodzi najlepszy soundtrack sezonu?

Ścieżka lepsza niż film?

Są ścieżki dźwiękowe, które bronią się nawet wtedy, kiedy film okaże się wątpliwej jakości. Kluczowa może być tu popularność danego tytułu i rozgłos, jaki zdobędzie. Na pewno pomaga też dobranie odpowiednich utworów i artystów. Pięćdziesiąt twarzy Greya, Zmierzch – te filmowe składanki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Mamy nadzieję, że Barbie, mimo wielu obaw, okaże się nie tylko hitem frekwencyjnym, ale i artystycznym. W budowaniu klimatu produkcji pomoże z pewnością dobrze skompilowany soundtrack, którego producentem wykonawczym jest Mark Ronson.

Czytaj też: Dlaczego głupiutkie blondynki znów są na topie i nie możemy doczekać się premiery „Barbie”?

Dua Lipa jako Barbie

Możemy już posłuchać pierwszego utworu z płyty Barbie the Album. Autorką Dance the Night jest Dua Lipa. W klipie, utrzymanym w konwencji filmu, na moment pojawia się też reżyserka Barbie, Greta Gerwig. Warto wspomnieć, że Dua Lipa zalicza też w filmie swój aktorski debiut – wciela się w… jedną z Barbie.

Soundtrack pełen gwiazd

Ale Dua Lipa to dopiero początek. Lista artystów, którzy znajdą się na ścieżce dźwiękowej jest długa i ciekawa. Pojawią się na niej m.in. Lizzo, Charli XCX, Tame Impala, HAIM, Karol G, The Kid Laroi, PinkPantheress, Nicki Minaj i Ice Spice, które zaśpiewają piosenkę Barbie World (wraz z zespołem Aqua!) oraz… Ryan Gosling. Ten ostatni, mający przecież doświadczenie muzyczne (jeśli nie słyszeliście nigdy płyty jego projektu Dead Man’s Bones, zróbcie to teraz), zaśpiewa piosenkę I’m Just Ken. W nowym zwiastunie, który publikujemy poniżej, słychać też klasyczny przebój Barbie Girl wspomnianego zespołu Aqua. Z całą tracklistą można zapoznać się poniżej – publikujemy wersję tekstową i wizualną z udziałem Margot Robbie:

Barbie

Barbie the Album:

01. Lizzo – Pink

02. Dua Lipa – Dance the Night

03. Nicki Minaj and  Ice Spice – Barbie World [with Aqua]

04. Charli XCX – Speed Drive

05. Karol G – Watati [Ft. Aldo Ranks]

06. TBA

07. Tame Impala – Journey to the Real World

08. Ryan Gosling – I’m Just Ken

09. Dominic Fike – Hey Blondie

10. HAIM – Home

11. [utwór-niespodzianka]

12. The Kid Laroi – Forever & Again

13. Khalid – Silver Platter

14. PinkPantheress – Angel

15. Gayle – Butterflies

16. Ava Max – Choose Your Fighter

17. Fifty Fifty – Barbie Dreams [Ft. Kali]

Zachęcamy też do rzucenia okiem na nowy zwiastun filmu, w którym wreszcie zarysowuje nam się fabuła Barbie:

Ścieżka dźwiękowa do mocno oczekiwanego przez wszystkich filmu Grety Gerwig ma pojawić się wraz z premierą Barbie, 21 lipca. Nadchodzi najlepszy soundtrack sezonu? Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →