Barbie w aktorskim filmie. W słynną lalkę wcieli się Margot Robbie


12 lipca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Barbie doczeka się swojego własnego, aktorskiego filmu w zupełnie nowej interpretacji. Reżyserką produkcji jest Greta Gerwig, odpowiedzialna za takie obrazy, jak Lady Bird czy Małe kobietki. Główną rolę w jej najnowszej komedii otrzymała Margot Robbie. Jak na dużym ekranie wypadnie interpretacja kiczu i plastiku okiem Gerwig?

Barbie, tylko że współcześnie

Lalka z plastiku oprócz tego, że jest zabawką a bywa i obiektem kolekcjonerskim, stała się również symbolem kiczu. Obecnie, również nienaturalnych standardów piękna, bo przecież figura prezentowana przez Barbie – w liczbie mnogiej, bo nie mowa tu ani o pierwowzorze, ani o konkretnym modelu – nijak się ma do rzeczywistych kształtów ludzkiego ciała. Dużo zebrałoby by się tych zarzutów, aczkolwiek lalka i tak stała się kulturowym fenomenem na olbrzymią skalę oraz materią licznych odniesień intertekstualnych.

Punkt widzenia naturalnie ewoluował wraz z wiekiem. Ponadto podejrzewam, że gdybym dziś odpaliła sobie któryś ze starych filmów Barbie, jeszcze w tej bajkowej odsłonie – Księżniczka i żebraczka, Roszpunka itd., bawiłabym się przednio, zważywszy na samą nostalgię. Oprócz ewentualnego problematycznego wzorca, o archetypie plastikowej lalki myśli się raczej z przymrużeniem oka. Co teraz, gdy ma dostać swój własny, aktorski film?

Przeczytaj: Barbie Girl została feministką. Hit zespołu Aqua doczekał się poprawionej wersji

Teoretycznie można by już na dzień dobry przewidzieć hipotetyczną, sztampową fabułę komedii i pewnie byśmy się nie mylili. Tylko, że ten film będzie dziełem Grety Gerwig i Noah Baumbacha. No i nagle nic już nie jest takie oczywiste.

Małe kobietki – reż. Greta Gerwig – pierwszy zwiastun

Margot Robbie wcieli się w rolę Barbie

Po produkcji spodziewać się bardzo ciekawej perspektywy oraz feministycznego ujęcia postaci Barbie. Greta Gerwig oraz jej partner, Noah Baumbach są atletami raczej niezależnego kina – oboje mają na kontach ciekawe projekty oraz współprace z cenionymi postaciami z bardziej offowej strony branży. Główną rolę w produkcji zagra Margot Robbie.

barbie margot robbie film

News o planowanym filmie pojawił się w przestrzeni publicznej właśnie za sprawą aktorki, która niedawno wyjawiła tę informację w wywiadzie z brytyjskim Vouge’iem.

– Ludzie słyszą tytuł filmu i wydaje im się, że wiedzą już o nim wszystko, ale po chwili dowiadują się, że scenariusz napisze i wyreżyseruje go Greta Gerwig i, ups, może jednak nie mieli racji… 

– powiedziała Margot Robbie

Premiera filmu jest planowana na 2023 rok.

Barbie doczeka się swojego własnego, aktorskiego filmu w zupełnie nowej interpretacji. Reżyserką produkcji jest Greta Gerwig, odpowiedzialna za takie obrazy, jak Lady Bird czy Małe kobietki. Główną rolę w jej najnowszej komedii otrzymała Margot Robbie. Jak na dużym ekranie wypadnie interpretacja kiczu i plastiku okiem Gerwig? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →