kadr z klipu „Love Again” (fot. YouTube)

Dua Lipa przenosi się do Albanii? Wokalistka buduje tam rezydencję wartą miliony dolarów


03 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Autorka przeboju Levitating wybrała leżącą na południu kraju Sarandę. Miasto położone jest nad Morzem Jońskim, na wprost greckiej wyspy Korfu.

Z Londynu do Kosowa

Brytyjsko-albańska wokalistka i modelka urodziła się w 1995 roku w Londynie w rodzinie albańskich Kosowian. W 2008 roku, po tym, jak Kosowo ogłosiło niepodległość i zerwało dotychczasowe związki z Serbią, Dua Lipa i jej rodzice wrócili do stolicy kraju, Prisztiny. Przyszła gwiazda miała wtedy 13 lat. Dwa lata później Dua Lipa znów była jednak na wyspach – powoli rozkręcała się jej wielka kariera, zarówno muzyczna, jak i w świecie modelingu. Artystka nie żałuje jednak czasu spędzonego w Kosowie:

Nie zamieniłabym tego za żadne skarby, ponieważ pomogło mi to wykształcić swoją prawdziwą osobowość

powiedziała w kwietniu w rozmowie z „NPR”.

Dziś Dua Lipa to jedna z największych gwiazd muzyki pop. Na koncie ma dwa albumy – Dua Lipa (2017) oraz Future Nostalgia (2020). Obecnie pracuje już nad kolejną płytą, która – jak zapewniał jakiś czas temu szef Warner Records – ma być czymś „kompletnie innym” niż jej poprzednie wydawnictwa. Warto przypomnieć też, że Dua Lipa zdobyła w karierze trzy nagrody Grammy oraz sześć BRIT Awards. Jej piosenka Levitating, z pomocą której Taco Hemingway uratował Open’er Festival 2022, trafiła na pierwsze miejsce popularnej listy przebojów Billboard Year-End Hot 100.

Powrót do korzeni

I choć Dua Lipa robi światową karierę, jest nadal mocno związana z krajem rodziców i swoimi korzeniami. Działa to też w drugą stronę – w sierpniu zeszłego roku artystka uzyskała tytuł Honorowej Ambasadorki Kosowa, a w listopadzie otrzymała z rąk prezydenta Bajrama Begaja obywatelstwo Albanii. Trudno się więc dziwić, że postanowiła wybudować tam rezydencję.

Dua Lipa w Albanii
Saranda an południu Albanii (fot. Wikimedia)

Rezydencja nad Morzem Jońskim

Jak donosi „Page Six”, chodzi o wartą miliony dolarów posiadłość w skalistej Sarandzie na południu Albanii. Piękne widoki, bliskość Morza Jońskiego i wyspy Korfu – choć Dua Lipa ma też posiadłość na Wyspach, możliwe, że rozważa przeprowadzkę na Bałkany. Szczególnie, że często odwiedza Albanię jest zaangażowana w pomoc obywatelom. Kilka lat temu założyła fundację Sunny Hill, która pomaga ludziom z Albanii dotkniętym kryzysem finansowym.

Autorka przeboju Levitating wybrała leżącą na południu kraju Sarandę. Miasto położone jest nad Morzem Jońskim, na wprost greckiej wyspy Korfu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →