Koncert - Zenek Kupatasa w Poznaniu + Stacja B.

Koncert – Zenek Kupatasa w Poznaniu + Stacja B.

27 kwietnia 2024, Sobota

2progi

Aleja Niepodległości 36, Poznań

Start: godz. 19:30

Podziel się:

Zenek Kupatasa zagra z zespołem w Poznaniu. Przygotujcie się na istne szaleństwo, pogo, przytulasy i jednorożce. Na supporcie znakomita, żywiołowa formacja Stacja B.
Klub 2Progi, Al. Niepodległości 36, Poznań
wejście – 18:30
start – 19:30
bilety:
50/60/70
I pula 50zł już w sprzedaży (do wyczerpania)

✯✯✯ zenek kupatasa ✯✯✯
ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku (“33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym (“Na Jedno Kopyto”). Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu – punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji, a stawiającą na szczerość, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu “Rezyliencja II – Jakie to jest piękne” poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła.
ZENEK KUPATASA skład:
Zenek Kupatasa – wokal, gitara
Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa-Bańki Mydlane – gitara
Włodek Bombel-Świszczypała – bas
Boguś Bambaryła – perkusja

✯✯✯ stacja b. ✯✯✯
Stacja B. Po koncercie będziecie przecierać oczy ze zdumienia i po to to właśnie robimy. Dotykamy najbardziej czułych miejsc słuchaczy, patrząc ze sceny jak docierają do nich kolejne słowa piosenek i masyw muzyki, który im towarzyszy. Poruszamy tematy trudne i zawsze takie, które nas bezpośrednio dotknęły. Nie śpiewamy o walce z systemem, bo nie walczymy z nim w naszych piosenkach. Opowiadamy Wam historie z narracją często nie przeznaczoną dla tego gatunku muzyki. W tekstach zawieramy historie z życia każdego z nas, są to historie zabawne, tragiczne i takie, które łączą elementy obu. Spędziliśmy ze sobą 7 lat, poznając na swój temat wiele ciekawych faktów i na tych latach opieramy dziś naszą twórczość. Przez wzajemny szacunek do siebie dzielimy się z Wami naszym życiem a dzięki więzi która wytworzyła się między nami przez te lata możemy to robić z niepodważalną autentycznością dzieląc się w tekstach bardzo osobistymi przeżyciami. Nie gramy muzyki, która będzie kolejnym trofeum w dorobku gatunku punk. Znamy jej fundamenty, ale nigdy nie będziemy się do nich ograniczać ani na nich poprzestawać. Już dzisiaj wiemy, że kształtujemy styl muzyki jakiego w Polsce sami nie widzieliśmy i z przejrzystością tafli wody pokazujemy Wam nasze spojrzenie na wcześniej wspomniany punk rock, który w naszym wykonaniu ma na celu jedno – zbierać żniwo w postaci energii na zasadach wymiany Wy nam, my Wam. Damy Wam smak punk rocka jakiego nie doświadczycie na koncercie żadnego innego zespołu w Polsce.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →