Otsochodzi (fot. Karol Grygoruk)

Open’er 2024 ogłasza polski skład na tegoroczną edycję festiwalu!


11 kwietnia 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Open’er zaczął ogłaszać rodzimych artystów, którzy pojawią się na Orange Main Stage, Tent Stage i Alter Stage między 3 a 6 lipca 2024 r.

Zagraniczne gwiazdy Open’era 2024

Obecny skład Open’er Festival 2024 przedstawia się naprawdę dobrze. Przez ostatnie kilka miesięcy do line-upu dołączali kolejni zagraniczni artyści. W tym momencie chyba największe emocje budzi udział Dua Lipy, duetu Air, Ice Spice, Måneskin, Noname, Sam Smith, Skrillexa i Sofi Kourtesis, a to tylko część artystów, którzy przyjadą na kilkudniową imprezę.

Niedawne ogłoszenia

Miesiąc temu wyjawiono nowe nazwiska, wśród których byli legendarny muzyk, znany z Rage Against the Machine, Audioslave oraz Prophets of Rage, czyli Tom Morello. Oprócz niego na początku marca potwierdzili się raper Gunna, ikona światowej alternatywy, a niegdyś podpora Sonic Youth Kim Gordon, nowa gwiazda R&B i popu Amaarae, a także Tinashe i Ashnikko. Teraz czas na polskie rozdanie.

Mocna hip-hopowa reprezentacja

Kto najbardziej rozgrzewa w ostatnich latach polskich fanów hip-hopu? Na pewno duet PRO8L3M. Niedawno świętowali oni dekadę od rozpoczęcia działalności, w grudniu wypuścili 4. w karierze płytę PROXL3M, o której pisaliśmy m.in. TU, a ich koncerty przyciągają tłumy. Doliczmy do tego mocne teksty, które momentalnie trafiają do kanonu, rewelacyjne teledyski i akcje marketingowe – zobaczenie PRO8L3M-u w tym roku na Open’erze to absolutny mus. Zagrają pierwszego dnia imprezy.

Trzeciego dnia festiwalu na scenie pojawi się natomiast Otsochodzi. Nie minął tydzień od wydania przez niego szóstej w karierze płyty, TTHE GRIND. Mocny materiał, zarówno muzycznie jak i tekstowo, powinien wybrzmieć w jednej z festiwalowych scen. Podobnie jak koncert PRO8L3M-u – jeśli przegapicie, będziecie żałować.

Young Leosia BG$

W tym roku na Open’erze zobaczymy też duet złożony z Young Leosi i bambi, który jako PG$ zaliczy w Gdyni swój pierwszy festiwalowy występ. W ciemno możemy też polecić koncert trio Łona x Konieczny x Krupa. Nie dość, że wydali oni naprawdę ambitną i różnorodną muzycznie płytę, to jeszcze rozbili bank nagród i grają bardzo oryginalne koncerty.

Mocny pop

Kwiat Jabłoni – tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten mieszajacy gatunki, ale bazujący przede wszystkim na popie i folku duet tworzy rodzeństwo: Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz. Powstali w 2018 r., ale mają już tyle hitów, ze z pewnością wypełnią one cały godzinny festiwalowy set. Doliczmy do tego występ Krzysztofa Zalewskiego. To właśnie na Open’erze usłyszymy po raz pierwszy jego nowe utwory!

Jazz i elektronika

Tam, gdzie elektronika spotyka jazz, od wielu lat mocno stoi Skalpel. Od wielu lat to jeden z naszych mocniejszych produktów eksportowych, który szybko trafił do katalogu Ninja Tune. Marcin Cichy i Igor Pudło debiutowali ze swoim projektem 20 lat temu, w co naprawdę trudno uwierzyć! Legendarny duet zagra w wersji live, a więc zapewne z żywą perkusją, co tylko dopełni ich ponadczasową muzykę. To będzie jeden z najbardziej klimatycznych koncertów tegorocznego Open’era. Do line-upu imprezy dołączyła też ZAMILSKA, dobrze znana postać polskiej sceny elektronicznej i klubowej, którą znają i cenią także poza granicami naszego kraju. Warto!

Open’er zaczął ogłaszać rodzimych artystów, którzy pojawią się na Orange Main Stage, Tent Stage i Alter Stage między 3 a 6 lipca 2024 r. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →