PRO8L3M z nowym singlem. W klipie do „Mayday” zagrał Piotr Trojan


27 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Na Mayday PRO8L3M wchodzi na nową muzyczna drogę, ale koncept świetnie pasuje do uniwersum duetu. Podobnie jak odrobinę recyklingowany klip.

Album, trasa i kolejny sigiel

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia, do streamingów wleciał Mayday – drugi singiel zapowiadający projekt PROXL3M. Nowy album ma ukazać się 1 grudnia i już można zamawiać go w preorderze. Z okazji dziesięciolecia scenicznej działalności Oskara i Steeza zaplanowano też jubileuszową trasę koncertową – duet zagra w wielu polskich miastach, ale też w m.in. Oslo, Dordrechcie, Dublinie i Londynie. Już teraz zapowiadają też kolejny singiel, który okaże się w listopadzie:

Andrzej, Oskar i popropowy hit

Wracając do Mayday, to na na poziomie tekstowym dostajemy kolejną, mroczną historię z uniwersum PRO8L3Mu, z niejakim Andrzejem w roli głównej. Muzycznie to już coś zupełnie nowego, z mocno popowymi, a nawet piosenkowymi wstawkami i zaśpiewami Oskara. Nie każdemu od razu przypadnie to do gustu, choć trzeba przyznać, że wszystko oparte jest na wypróbowanych i dobrze znanych motywach, do których od 10 lat przyzwyczaił nas Steez. Nie mamy wątpliwości, że będzie to hit!

PRO8L3M
fot. Gosia Turczyńska

Piotr Trojan w Amsterdamie

Przy okazji premiery Mayday dostajemy też kolejny wyrazisty klip PRO8L3Mu. Kiedy wyszła Nicea, pokusiliśmy się nawet o małe rozszyfrowanie. Tym razem teledysk został zmontowany z już gotowego materiału. Chodzi o etiudę dyplomową Love Machines Michała Materny z 2019 z Piotrem Trojanem w roli głównej – aktorem dobrze znanym z filmów Johnny, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy i Ukryta sieć. Mayday to więc wyrazista historia toksycznej relacji i ucieczki, osadzona w amsterdamskiej dzielnicy czerwonych latarni. Ale wizualnie do świata PRO8L3Mu pasuje wszystko idealnie. Sami zresztą zobaczcie:

Na Mayday PRO8L3M wchodzi na nową muzyczna drogę, ale koncept świetnie pasuje do uniwersum duetu. Podobnie jak odrobinę recyklingowany klip. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Album, trasa i kolejny sigiel […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →