kadr z teasera

PRO8L3M powróci po dwóch latach z nowym albumem


27 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Duet PRO8L3M prezentuje teaser swojego nadchodzącego albumu, pierwszego od czasu Fight Clubu z 2021 roku.

PRO8L3M z dziewiątym projektem

Potwierdzają się mgliste zapowiedzi z września zeszłego roku. Po dwuletniej przerwie Oskar i Steez zapowiedzieli, że w tym roku usłyszymy ich dziewiąty wspólny projekt. Na kanał 2020 trafił teaser najnowszego krążka PRO8L3M-u. Jest on swoistą podróżą sentymentalną związaną z upływającym w tym roku dziesięcioleciem działalności. Widać (i słychać) to również po teaserze, w którym produkcje nawiązują do całego przekroju twórczości grupy. Nie znamy jednak żadnych szczegółów dotyczących nowego albumu.

PROXL3M 2023 teaser

Dziesięciolecie działalności grupy

Ciężko w to uwierzyć jednak faktycznie: 1 czerwca minie 10 lat od debiutanckiego projektu grupy PRO8L3M, EP-ki C30-C39. Od tego czasu grupa święciła liczne sukcesy i wręcz zmieniła oblicze polskiej sceny i postrzegania rapu wywodzącego się z ulicznej odnogi. Wystarczy spojrzeć, ze każdy pięciu krążków grupy, wydanych jako legalne wydawnictwo osiągnął status platynowej płyty, z czego najpopularniejszy, Art Brut 2 sprzedał się w nakładzie przekraczającym 90 tysięcy płyt i pokrył się trzykrotną platyną. Ponadto duet PRO8L3M został laureatem wielu nagród branżowych na czele z Fryderykami. Ich Ground Zero Mixtape został najlepszym albumem hip-hopowym w 2019 roku. Zdobyli też liczne statuetki na galach rozdania nagród Popkiller czy PL Music Video Awards.

Duet PRO8L3M prezentuje teaser swojego nadchodzącego albumu, pierwszego od czasu Fight Clubu z 2021 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM PRO8L3M z dziewiątym projektem Potwierdzają się mgliste […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →