WIECZÓR Z… HALINA ROMANOWSKA I JERZY JADCZAK

14 stycznia 2019, Poniedziałek

Teatr Wielki w Łodzi

Plac Dąbrowskiego, Łódź

Start: godz. 18:30

Podziel się:

Wieczór z… 14 stycznia 2019 g. 18.30
HALINA ROMANOWSKA * JERZY JADCZAK
MISTRZOWIE WIELKIEJ SCENY
 
Legendarna postać polskiego życia kulturalnego XX wieku – Jerzy Waldorff – zwykł mawiać, że tak jak np. szewc bywa artystą, tak i wśród wykonujących zawody artystyczne Artyści się zdarzają. Nie zagłębiając się w myśli twórcy pociągów operowych do Łodzi, kariery sceniczne Haliny Romanowskiej i Jerzego Jadczaka nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że bohaterowie styczniowego spotkania do wielkich Artystów opery należą.
 
Oboje Moniuszką otwierali w 1967 roku Teatr Wielki w Łodzi – Ona jako Hanna w „Strasznym dworze”, On – Janusz w „Halce”, oboje też pozostali wierni tej scenie, choć atrakcyjnych i intratnych propozycji artystycznych nie brakowało. Każde pojawienie się tych artystów na scenie elektryzowało publiczność i wprawiało ją w zachwyt, bo i H. Romanowska i J. Jadczak mieli właśnie to „coś”, co czyniło ich Artystami wg Waldorffa – nie tylko piękne głosy i możliwości techniczne śpiewu, ale też wyjątkowe osobowości, wielką wrażliwość artystyczną i talent aktorski. Dziesiątki ról – jakże różnych od siebie, setki spektakli w realizacjach tuzów nie tylko polskiej reżyserii i pod batutą mistrzów dyrygentury oraz towarzyszący im niezmiennie przez całą karierę aplauz widzów i zachwyt krytyków uczyniły z Haliny Romanowskiej i Jerzego Jadczaka niekwestionowane legendy łódzkiej i polskiej opery, a legendę tego formatu (!) mogą stworzyć jedynie prawdziwi mistrzowie wielkiej sceny.
To wielka przyjemność i zaszczyt móc „dotknąć” takiej legendy…

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także