Valses de Vienne – Walce Wiedeńskie

19 stycznia 2019, Sobota

Sala Koncertowa im. Stefana Strahla

marsz. Józefa Piłsudskiego 60, Jelenia Góra

Start: godz. 19:00

Podziel się:

ORKIESTRA I BALET Z WĘGIER

Johann StraussZemsta nietoperza – uwertura (orkiestra+balet)
Johann StraussWiedeńska krew (orkiestra + balet)
Johann StraussRapsodia węgierska nr 2 (orkiestra)
Johann StraussTritsch-Tratsch polka (orkiestra + balet)
Gioacchino RossiniCyrulik sewilski (orkiestra)
Johann StraussTarantella (orkiestra + balet)
Johann StraussGrinzing (orkiestra + balet)
*** 
Johann StraussNiech żyje Węgier (orkiestra+balet)
Ede RemenyiLeć moja jaskółko (orkiestra)
Johann StraussRóże południa (orkiestra+balet)
Autor nieznany – Czardzasz pioruna (orkiestra)
Johann StraussLekka krew – szybka polka (orkiestra+balet)
Johann StraussOdgłosy wiosny (orkiestra + balet)
improwizacja – solo na cymbałach
Johann StraussNad pięknym modrym Dunajem (orkiestra+balet)
Grigoras DinicuSłowik
Johann StraussMarsz Radetzky’ego (orkiestra+balet)

Uwaga: program może ulec częściowej zmianie

Budapest Strauss Orchestra – Valses de Vienne – KONCERT NOWOROCZNY
Wybitny zespół wirtuozów tworzący orkiestrę i wspaniały balet uzupełniający koncerty klasycznymi walcami powstał w Budapeszcie w połowie ubiegłego wieku. Jego historia jest ściśle związana z działalnością Narodowego Zespołu RAJKO, którego szkoła muzyczna i baletowa należą do ścisłej czołówki europejskiej. Z tej znamienitej szkoły artyści po edukacji najczęściej trafiają do najlepszych orkiestr i baletów z całego świata, gdzie odnoszą duże sukcesy, ciesząc się niesłabnącą opinią „prawdziwych artystów”.
Program koncertu „Valses de Vienne – Koncert Noworoczny” zaprezentowany został już w kilkunastu krajach, gdzie spotkał się z owacyjnym przyjęciem przez widzów. Olbrzymi sukces zespołu, pełne sale, wspaniały aplauz i zaproszenie na kolejne występy świadczą o wielkim kunszcie artystów. W naszym kraju sytuacja wygląda podobnie, pomimo, że to już ich dziewiąta  wizyta, to  koncerty są coraz goręcej przyjmowane, szkoda, że kalendarz Budapest Strauss Orchestra jest mocno napięty i nie pozwala im na częstsze wizyty w Polsce w okresie Nowego Roku.
Muzyka Straussa, pojmowana jest jako jedno z największych dziedzictw kultury światowej, kultury ponadczasowej, kultury nie znającej barier językowych i granic. W wykonaniu artystów Budapest Strauss Orchestra staje się ona bardziej sugestywna poprzez efektowne połączenie świata muzyki i świata tańca, pięknych dźwięków i pięknej choreografii. Kolorowe stroje tancerzy  zachwycają ogromną paletą barw i fasonów z XIX wiecznych żurnali, a czarne, dystyngowane garnitury orkiestry nadają całości wręcz wiedeńską atmosferę.

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także