kadr z filmu „WinEverything”

WinEverything”: Pierwszy polski film dokumentalny o triathlonie trafi wkrótce do kin

Obserwuj nas na instagramie:

Film WinEverything pokaże nie tylko niezwykle wymagające treningi i przygotowania do zawodów, ale również rolę triathlonu w życiu zawodników i ich otoczenia.

Pokonać granice

Produkcja WinEverything skupi się na historiach sportowców, którzy przekraczają granice wydolności ludzkiego organizmu. To opowieść o pokonywaniu słabości i przeciwności losu. Bohaterami filmu są zarówno zawodowi sportowcy, jak i zwykli, ale przy okazji niezwykli ludzie, którzy w triathlonie widzą swój sens życia. 

Profesjonaliści i amatorzy

Produkcją filmu zajęło się studio Woodpecker Motion Pictures, na czele z producentami Joanną Kabsch, Dariuszem Kabschem i Adamem Rotnickim. Reżyserem WinEverything i jednym z autorów zdjęć jest Janusz Osiński. Twórcy przez dwa i pół roku podglądali treningi i zmagania sportowców oraz starty w zawodach w kilku krajach. Bohaterami filmu są m.in. profesjonaliści: Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowiecki, zawodnik startujący na dystansach kwalifikowanych: Mateusz Głuszkowski oraz trzej zawodnicy startujący jako amatorzy: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak oraz Łukasz Szałkowski.

– Chciałabym serdecznie podziękować twórcom filmu za uchwycenie istotnego momentu w moim życiu – chwili, gdy zdecydowałam się przejść z zawodowego uprawiania sportu w pełnym wymiarze na rzecz uprawiania triathlonu w mniejszym wymiarze. Cieszę się nie tylko dlatego, że mogłam wziąć udział w tym niezwykłym projekcie, ale również dlatego, że jest to dla mnie bardzo osobista i wyjątkowa pamiątka na całe życie

– powiedziała Agnieszka Jerzyk, dwukrotna olimpijka oraz triathlonowa mistrzyni świata oraz Europy.

WinEverything wkrótce w kinach

WinEverything będzie można zobaczyć od 19 kwietnia w sieci kin Multikino. Rok premiery filmu nie jest przypadkowy – właśnie obchodzimy 40. rocznicę pierwszego polskiego triathlonu, który odbył się 14 lipca 1984 r. w podpoznańskim Kiekrzu.

WinEverything
plakat do filmu „WinEverything”

Film WinEverything pokaże nie tylko niezwykle wymagające treningi i przygotowania do zawodów, ale również rolę triathlonu w życiu zawodników i ich otoczenia. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →