KAZIK zaśpiewa we Wrocławiu!

20 stycznia 2023, Piątek

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

KAZIK zaśpiewa we Wrocławiu!
wROCKfest.pl zaprasza na solową odsłonę koncertową lidera KULTU, Kazika Staszewskiego.
Projekt KAZIK wystąpi we Wrocławiu 20 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze
Kazik Staszewski – polski muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów i muzyki, aranżer. Współzałożyciel i członek zespołów Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton, Kazik i Kwartet ProForma oraz Kazik + Zdunek Ensemble, występujący również solo oraz angażujący się w inne projekty muzyczne oraz filmowe.
5 czerwca 2020 roku, po raz pierwszy od kilkunastu lat, ukazał się solowy album Kazika pt. “Zaraza”. Jego muzyczna zapowiedź – utwór “Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem.
Na płycie znajdziemy 15 premierowych kompozycji, w tym utwór “Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy.
Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Staszewskiego – nabierają szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru.
Projekt KAZIK występuje w składzie:
Kazimierz Staszewski – wokal, Wojciech Jabłoński – gitara, Konrad Wantrych – klawisze, Roman Batyra – gitara basowa, Olek Orłowski – perkusja
20.01.23 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
KAZIK

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →