I Monster | Warszawa

I Monster | Warszawa

13 kwietnia 2024, Sobota

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Eksperymentowanie, odkrywanie i dobra zabawa w studiu – takie motto przyświeca elektronicznemu duetowi I Monster. Z okazji 20-lecia ich przełomowego albumu “Neveroddoreven” wyruszają oni w pierwszą od 18 lat trasę po Europie, a jednym z jej przystanków będzie Warszawa. Koncert odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku w klubie Hydrozagadka.
Jarrod Gosling i Dean Horner pochodzą z bardzo muzykalnego brytyjskiego Sheffield. Wszystko zaczęło się od wydanej w 2001 roku piosenki “Daydream in Blue” samplującej “Daydream” The Wallace Collection w wykonaniu The Gunter Kallmann Choir. Utwór okazał się przebojem, który pobrzmiewał później w licznych filmach, serialach i reklamach. Od samplingu zresztą zaczęli budować swój indywidualny muzyczny styl, szczególnie opierając się na nagraniach z lat 60., easy listeningu, a także jazzie i brassie. Ponieważ nie zawsze stać ich było na prawa do wykorzystania danego sampla, to do tej pory ich proces twórczy często wygląda tak, że sampel jest tylko punktem wyjścia, który po skomponowaniu melodii wokalu zostaje usunięty na rzecz oryginalnej muzyki. Kolejna wydana przez nich piosenka “Who Is She?” zyskała ostatnimi czasy drugie życie, stając się światową sensacją na TikToku, osiągając setki milionów odtworzeń, trafiła też do takich seriali jak “Mr Robot” czy “Severance”.

⏱️ TIMETABLE (TBC) ⏱️
19:00 – doors
20:00 – support (TBD)
21:00 – I Monster
🇬🇧 Experimenting, innovating and having fun in the studio with the results unexpectedly taking off has become the blueprint story for I Monster, the electronic duo from Sheffield. From their 2001 track ‘Daydream in Blue’ going top 20 and featuring on endless films, TV shows and adverts, to twenty years later their song ‘Who is She?’ becoming a global TikTok sensation and racking up hundreds of millions of plays, the pair have consistently managed to create wonky electronic pop that feels simultaneously fresh and timeless.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →