Tauron Nowa Muzyka 2024 już za moment. Dlaczego warto odwiedzić Katowice?


12 czerwca 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Między 20 a 23 czerwca odbędzie się 19. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2024. W Katowicach zobaczymy 48 różnorodnych projektów, a bilety na wydarzenie wciąż są dostępne. 

Zróżnicowany gatunkowo Tauron

Festiwal, którego pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku, wszedł już w pełnoletniość, choć od początku swojego istnienia odznaczał się wyjątkową dojrzałością i nieustannym podnoszeniem poprzeczki. Organizatorzy zawsze stawiali na różnorodność, skupiając się na twórczości artystów z pogranicza eksperymentalnej muzyki elektronicznej, tanecznej, włączając w to ciężkie techno, aż po wyrafinowany jazz. Tak będzie i w tym roku, a Tauron Nowa Muzyka obiecuje, że czeka nas jedna z najbardziej różnorodnych muzycznie imprez festiwalowego lata.

źródło: Tauron Nowa Muzyka (fot. : Zuza Sosnowska)
źródło: Tauron Nowa Muzyka (fot. Zuza Sosnowska)

Czołówka elektroniki

Po pierwsze więc muzyka – w drugiej połowie czerwca do Katowic warto wybrać się na Tauron Nowa Muzyka z powodu arcyciekawego line-upu. W tym roku zagrają w różnorodnych lokalizacjach zagrają m.in. Âme, BICEP, Chase & Status, Clark, DVS1, Héctor Oaks, Leftfield, Pachanga Boys, Red Axes, Robag Wruhme, Róisín Murphy czy Skream. To tylko część nazwisk z czołówki nadchodzącej edycji, skierowanych przede wszystkim do fanów elektroniki. Bo pojawi się też dużo innych ciekawych projektów i artystów, także z Polski, którzy wykraczają poza stylistyczne ramy wydarzenia i nadają Tauronowi świeżości.

źródło: Tauron Nowa Muzyka

Alternatywa i festiwalowe odkrycia

W dniach 20-23 czerwca w Katowicach zagrają też gwizdy alternatywy, mainstreamowego popu, klasyki i yassu. Często artyści bezkompromisowi, nie robiąc sobie nic z ram i gatunków, zarówno młodzi, jak i od lat (czy dekad) poruszający się po muzycznej scenie. Będą m.in. Marcin Masecki Trio, Hubert., Daria Ze Śląska. Nosowska, Kury, Immortal Onion x Michał Jan czy Rat Kru. To świetna okazja aby zobaczyć legendy albo odkryć kogoś zupełnie nowego. A przecież dla takich przeżyć jeździ się na festiwale!

Czterodniowe święto muzyki

Czterodniowe święto muzyki rozpocznie się w czwartek 20 czerwca od Koncertu Otwarcia w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów, po którym nadejdą dwa dni pełne muzyki w Strefie Kultury. Tam, wewnątrz MCK, stanie Scena Miasta Muzyki, gdzie wystąpią największe gwiazdy. Tak więc różnorodność artystów, ale i lokalizacji sprawiają, że tworzy się specyficzny klimat wydarzenia – mocno miejskiego, rozgrywającego się w zwartym, postindustrialnym otoczeniu. To impreza dopieszczona pod każdym względem, także jeśli chodzi o elementy architektoniczne, oświetleniowe i scenograficzne. Imponująca i instagramowalna, do granic estetyczna, przytulna i przyjazna fanom muzyki. Wiecie to na pewno, jeśli byliście już na Tauronie, a jeśli to wasz pierwszy raz, zdecydowanie warto wybrać się i przekonać na własne oczy i uszy.

Kup bilet na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024

W dniach 20-23 czerwca 2024 po raz 1️9️. spotkamy się w Katowicach na jednej z najciekawszych imprez muzycznych w naszym kraju. Ze szczegółami na temat wydarzenia i szczegółowym line-upem zapoznacie się na oficjalnej stronie festiwalu. Bilety na Tauron Nowa Muzyka znajdziecie natomiast na stronie Biletomat.pl.

źródło: Tauron Nowa Muzyka (fot. Radosław Kaźmierczak)
źródło: Tauron Nowa Muzyka (fot. Radosław Kaźmierczak)

Między 20 a 23 czerwca odbędzie się 19. edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2024. W Katowicach zobaczymy 48 różnorodnych projektów, a bilety na wydarzenie wciąż są dostępne.  Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →