źródlo: Pol'and'Rock Festival

Ich Troje na Pol’and’Rock Festival 2024. Burza w komentarzach


11 czerwca 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Na festiwalu Pol’and’Rock zagra zespół Michała Wiśniewskiego. Nie wszyscy są jednak z tego faktu zadowoleni, a Jurek Owsiak się tłumaczy.

Ogłoszenie i narzekania

O co chodzi w całej sprawie z Pol’and’Rock Festival? Kiedy ogłoszono, że „zespół, który od blisko 30 lat podbija serca fanów” dołączy do line-upu imprezy, pojawiło się sporo nieprzychylnych komentarzy. W skrócie: uczestnicy festiwalu, który w dniach 1-3 sierpnia odbędzie się na w Broczynie na terenie gminy Czaplinek, nie byli zadowoleni z wyboru organizatorów. Pod postem na Facebooku padły nawet słowa o nadchodzącym końcu rockowej imprezy, „ciarkach żenady” oraz porównania do Zenka Martyniuka.

Rozczarowany Michał Wiśniewski (ale nie zawistny!)

Okazuje się jednak, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, bo zespół Ich Troje, który sam zgłosił się do Pol’and’Rocka, został początkowo odrzucony. Organizatorzy uznali bowiem, że nie pasują do profilu imprezy (Michał Wiśniewski pisał o tym pod koniec kwietnia w pełnym rozczarowania wpisie, nie potępiając jednak w żaden sposób imprezy).

Jurek Owsiak zmienia decyzje

Finalnie jednak Ich Troje wystąpią na Pol’and’Rocku, bo… Jurek Owsiak zmienił zdanie. Na stronie festiwalu czytamy: „Komisja eliminacyjna w demokratycznym głosowaniu odrzuciła propozycję Ich Troje, ale ta wypowiedź (wspomniane słowa Wiśniewskiego – przyp. red.) niezwykle poruszyła Jurka i skorzystał z takiego nieformalnego prawa „puli Prezesa”. Wielokrotnie to my, w Fundacji, wpływaliśmy na zmianę decyzji Jurka, czyli słuchanie muzyki, której często nie akceptował. Zresztą po line-upie wielu naszych edycji widać, że te zmiany i to bardzo mocne zaszły” – czytamy w długim wpisie, w którym pada m.in. porównanie do zapowiedzi występu Majki Jeżowskiej z 2019 r. Tu pełny wpis:

Dzwoni Jurek do Michała…

Podobno Jurek Owsiak już kilka tygodni temu osobiście zadzwonił do Michała Wiśniewskiego i zaprosił go na festiwal. A według nas będzie tak: teraz dużo narzekania, wszyscy tacy niby rockowi, a potem „Wstań, powiedz nie jestem sam” wykonywane na kilkaset tysięcy gardeł. Bo niby Ich Troje tacy kontrowersyjni, a przecież na ich muzyce wychowało się całe pokolenie!

Na festiwalu Pol’and’Rock zagra zespół Michała Wiśniewskiego. Nie wszyscy są jednak z tego faktu zadowoleni, a Jurek Owsiak się tłumaczy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Ogłoszenie i narzekania O co […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →