Fot. Łukasz Widziszowski

Czy Pol’and’Rock się odbędzie? Jurek Owsiak odpowiada

Podziel się newsem:

 „Tak, w pełni sił przygotowujemy się do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!” – pisze w oficjalnym oświadczeniu o przyszłości festiwalu Pol’and’Rock, Jurek Owsiak.

Pol’and’Rock 2021 w gotowości

Pol’and’Rock, podobnie jak wiele innych festiwali, takich jak Open’er, czy Fest Festival nie zamierza ugiąć się przed koronawirusem i pieczołowicie przygotowuje się do nadchodzącej, 27. edycji imprezy. Co więcej, organizatorzy zapewniają, że ta na pewno się odbędzie i sukcesywnie potwierdzają kolejnych artystów, którzy wystąpią na kultowej Dużej Scenie w Kostrzynie nad Odrą.

Pol'and'Rock 2019
Pol’and’Rock Festival

Przede wszystkim bezpieczeństwo! Oficjalne oświadczenie w sprawie 27. edycji Pol’and’Rock Festival

Jak będzie wyglądała ta pandemiczna odsłona Najpiękniejszego Festiwalu Świata? Przede wszystkim bezpiecznie! Jurek Owsiak, dyrygent całego zamieszania, pisze w oficjalnym oświadczeniu na temat imprezy:

Wielu z Was pyta, więc odpowiadamy. Tak, w pełni sił przygotowujemy się do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, czyli Pol’and’Rock Festival. Tak jak w ubiegłym roku, nawet na 5 minut nie zwalniamy, a nawet jeszcze bardziej, nauczeni ubiegłorocznym doświadczeniem, przygotowujemy się do 3 dni bycia razem z Wami. Wszystkie zespoły, które miały przyjechać do Polski ze świata, oprócz gości z Australii King Gizzard and the Lizard Wizard potwierdziły swoją obecność. Wszystkie polskie zespoły także zrobiły to samo. To samo dotyczy kapel, które zgłosiły się na Eliminacje i które wytypowaliśmy do przesłuchań. Z nich wyłonimy laureatów, których zaprosimy na Festiwal. Takie przesłuchania na żywo zrobimy w tym roku, mamy już miejsce i potwierdzenie, że będziemy mogli wysłuchać tam przez 3 dni wszystkich wcześniej nominowanych do takiego spotkania.

Nasze plany opieramy na realnych przepisach, możliwościach i rozsądnych decyzjach, które możemy podejmować i wprowadzać w czyn w czasach pandemii.

Chociażby w czasie 29. Finału WOŚP, w czasie lockdownu, który obejmował całą Polskę, skorzystaliśmy z wprowadzonych w grudniu przepisów dotyczących transmisji telewizyjnych z imprez muzycznych, którymi na przełomie stycznia i grudnia posiłkowała się też telewizja publiczna. Wprowadziliśmy jako Fundacja jeszcze bardziej surowe kroki, ponieważ wszystkie osoby – organizatorzy, artyści, obsługa techniczna, ekipy zabezpieczające imprezę – miały przeprowadzone testy, badanie temperatury, które zapobiegły wpuszczeniu na teren imprezy 4 osób i sprawiły, że zostały one skierowane na dalsze badania. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy też żadnego zgłoszenia zachorowania po zorganizowanych przez wydarzeniach – Najpiękniejszej Domówce Świata i 29. Finale WOŚP. Mówiąc krótko – było bezpiecznie.

Coraz częściej w Polsce i nie tylko w Polsce odbywają się imprezy muzyczne, w czasie których publiczność jest zdyscyplinowana, wspólnie z organizatorem współtworzy takie przedsięwzięcie i przestrzega wszystkich zasad, chociażby przebywania na wytyczonych przestrzeniach. Na tym opieramy nasze całe planowanie festiwalowe. Przez 26 lat stworzyliśmy niezwykłą, myślę, że jedyną taką publiczność, która gotowa jest przyjąć wszelkie wyzwania i pomysły na zorganizowanie Pol’and’Rock. Rozmawiamy z artystami, którzy w pełni rozumieją naszą filozofię, akceptują ją, a nawet powiem więcej, są zaszczyceni, że biorą w tym wydarzeniu udział tworząc razem z nami jedyne takie braterskie spotkanie.

Przed nami ogromna logistyka, ale nawet to najtrudniejsze wyzwanie jest do zrealizowania w dzisiejszej sytuacji pandemicznej. Nasze scenariusze ciągle dostosowujemy do aktualnej sytuacji panującej w Polsce i na świecie. Coraz większa ilość szczepień oraz zaakceptowanie wszystkich zasad, które mają nas chronić przed pandemią wielu z nas bardzo zdyscyplinowało i uczyniło odpowiedzialnymi za siebie, innych, a co za tym idzie stworzyło potężną grupę ludzi, która chcąc zrealizować Festiwal podda się wszelkim restrykcjom, jakie będą związane z jego bezpieczną organizacją.

Tym których cieszy taka nasza postawa: nie rezygnujemy i będziemy walczyć do samego końca – bardzo dziękujemy. Wasze wsparcie jest nam niezwykle potrzebne. Tym, którzy uważają, ze to takie czcze gadanie powiemy tak jak przy Finale – macie prawo tak myśleć, ale nie przeszkadzajcie, nie hejtujcie, bo nie ma po co, a jak zrealizujemy Festiwal i będziecie mieli okazje nas wysłuchać, to bawcie się dobrze.

Pol'and'Rock 2021 się odbędzie
27. edycja festiwalu Pol’and’Rock – oficjalne oświadczenie Jurka Owsiaka

Pol’and’Rock 2021 – jacy artyści zagrają na festiwalu?

27. edycja festiwalu Pol’and’Rock odbędzie się w dniach 29 – 31 lipca 2021 roku. Do line-upu imprezy dołączyli ostatnio nowi artyści i zespoły: Static-X, Jinjer, Black River, Pidżama Porno oraz While She Sleeps. To zestawienie dopełnią dodatkowo: Limp, Bizkit, Dropkick Murphys, Clutch, Fiddler’s Green oraz Tagada Jones. Nie może Was zabraknąć w tym roku w Kostrzynie!

Pol'and'Rock 2021 się odbędzie
Pol’and’Rock 2021

 „Tak, w pełni sił przygotowujemy się do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!” – pisze w oficjalnym oświadczeniu o przyszłości festiwalu Pol’and’Rock, Jurek Owsiak. Pol’and’Rock 2021 w gotowości Pol’and’Rock, podobnie jak wiele innych festiwali, takich jak Open’er, czy Fest Festival nie zamierza ugiąć się przed koronawirusem i pieczołowicie przygotowuje się do nadchodzącej, 27. edycji imprezy. Co […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.