fot. Katrzyna Mieszawska

Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: lipca 2021


05 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Lipiec minął nam głównie pod szyldem letnich imprez plenerowych. Koncertowe lato w pełni! W minionym miesiącu nie zabrakło jednak również świetnych premier płytowych. Sprawdźcie, co się działo w lipcu w świecie muzyki i nie tylko!

Co się działo w muzyce w lipcu 2021?

Wakacje to zazwyczaj czas wydawniczej posuchy, choć w tym roku nie możemy narzekać na nudę, bowiem nawet w lipcu ukazało się kilka mocnych, wartych uwagi albumów, takich, jak chociażby czwarty album Toma Odellamonsters, solowy debiut Kuby Kawalca – Ślepota, wakacyjna EPka Margaret – Gelato, czy przedłużenie albumu Moral Panic od grupy Nothing But Thieves w postaci świetnej EPki Moral Panic II.

Kuba Kawalec – Ślepota, posłuchaj!

Lato to jednak przede wszystkim sezon koncertów plenerowych, których również ostatnio nie brakuje! Jako redakcja sprawdziliśmy już jak na żywo wybrzmiał najnowszy album Krzysztofa ZalewskiegoZabawa w ramach cyklu Letnie Brzmienia we Wrocławiu. Sprawdziliśmy, czy wrocławską publiczność równie dobrze potrafi rozruszać Rau oraz zajrzeliśmy również do Open’er Parku, gdzie swój nowy, ejtisowy wizerunek zaprezentował Dawid Podsiadło. Nie zabrakło nas także na najważniejszych festiwalach, które w końcu, po wielu miesiącach powróciły na naszą koncertową mapę Polski.

Sprawdźcie, co jeszcze działo się w muzyce minionym miesiącu!

Dawid Podsiadło Open'er Park
Dawid Podsiadło, fot. Open’er Festival

Wielki powrót zespołu Muchy i ich Szaroróżowa wizja rzeczywistości

Album Szaroróżowe, z którym poznańska grupa Muchy powróciła po siedmiu altach wydawniczej ciszy, to z pewnością jedna z najważniejszych, polskich premier muzycznych tego roku, jeśli nie nawet dekady. Ważna nie tylko przez wzgląd na rangę zespołu i jego długą przerwę, ale również, a nawet przede wszystkim, przez treści, które porusza i uwydatnia. Posłuchajcie, jak brzmi świat w szaro-różowych barwach Michała Wiraszko i jego ekipy!

Zobacz również: Muchy – „Szaroróżowe”. (Foto)relacja z koncertu premierowego w poznańskiej Meskalinie

Mata jako pierwszy Polak na liście Billboard

Mata przyzwyczaił nas już do faktu, że raz po raz bije rekord za rekordem, poprawiając przy tym już nawet swoje własne wyniki. Jednak tego nie udało się jak dotąd dokonać żadnemu polskiemu artyście. Mata ze swoim ostatnim singlem Kiss cam jako pierwszy Polak trafił do prestiżowego, międzynarodowego zestawienia listy Billboard. Dzieje się! Upewnijcie się, że znacie już tekst tego wakacyjnego przeboju na pamięć!

Edison Festiwal 2021, czyli jeziorko, relaks i najlepsza, polska muzyka

Tak jak wspominaliśmy, w lipcu wyruszyliśmy na festiwalowe szlaki, a jednym z naszych pierwszych przystanków był Edison Festiwal – urokliwa impreza ulokowana tuż przy tafli podpoznańskiego jeziora Kiekrz w Baranowie, która dostarczyła nam wielu muzycznych wrażeń i nie tylko! Na scenie wystąpili tacy artyści, jak Kwiat Jabłoni, sanah, Swiernalis, Artur Rojek, Patrick The Pan, Ofelia czy Terrific Sunday, ale o szczegółach więcej przeczytacie w naszej relacji.

Zobacz również: Wakacyjno-muzyczny relaks – relacja z Edison Festival

Edison Festival 2021 fot. Katrzyna Mieszawska (227)
Edison Festival 2021, fot. Katrzyna Mieszawska

Billie Eilish jeszcze szczęśliwsza niż kiedykolwiek goni sukces swojego debiutu

W ostatnich dniach lipca światło dzienne ujrzał drugi album muzycznego fenomenu ostatnich lat, jakim niewątpliwie była osoba Billie Eilish. Tylko czy nadal jest? Przesłuchaliśmy długo wyczekiwaną płytę Happier Than Ever i postanowiliśmy spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Efekty naszych rozważań przeczytacie poniżej.

Zobacz również: Czy Billie Eilish to wciąż fenomen? Recenzja albumu „Happier Than Ever”

Niecodzienny Pol’and’Rock zagrał po raz 27.

Kolejnym przystankiem na naszej festiwalowej mapie Polski był 27. Pol’and’Rock Festival, który w tym roku odbył się w wyjątkowej odsłonie. Impreza pod batutą Jurka Owsiaka i fundacji WOŚP odbyła się w nowej lokalizacji, hybrydowej formule i nieco okrojonym składzie, jednak nawet to nie przeszkodziło nam czerpać tego co najlepsze z tych trzech dni pełnych najlepszych muzycznych wrażeń. Sprawdźcie, jak w naszym obiektywie bawili się festiwalowicze na Pol’and’Rock Festival 2021!

27. Pol’and’Rock Festival – zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Pol'and'Rock Festival 2021
Pol’and’Rock Festival 2021, fot. Magdalena Halicka

Sprawdźcie również, na co czekamy w sierpniu 2021

Lipiec minął nam głównie pod szyldem letnich imprez plenerowych. Koncertowe lato w pełni! W minionym miesiącu nie zabrakło jednak również świetnych premier płytowych. Sprawdźcie, co się działo w lipcu w świecie muzyki i nie tylko! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →