BEKSIŃSKI.LIVE 2024 / GDAŃSK/SOPOT / ERGO ARENA

BEKSIŃSKI.LIVE 2024 / GDAŃSK/SOPOT / ERGO ARENA

2 marca 2024, Sobota

ERGO ARENA

Plac Dwóch Miast 1, Gdańsk

Start: godz. 20:00

Podziel się:

BEKSIŃSKI.LIVE 2024
2.03 / Gdańsk/Sopot / ERGO ARENA
WASILEWSKI + WISHLAKE / NOSOWSKA / BŁAŻEJ KRÓL / NATALIA SZROEDER / FISZ / ROGUCKI
👉Otwarcie drzwi: 18.30
👉Start: 20.00
BEKSIŃSKI.LIVE 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…
👉BEKSIŃSKI
W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live – projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.
👉MUZYKA
Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez WASILEWSKIEGO i KAMILA ZAWIŚLAKA WISHLAKE’A, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza.
👉GOŚCIE
W pierwszych trzech ogłoszonych lokalizacjach w Łodzi, Gdańsku/Sopocie oraz Krakowie do duetu dołączają wyjątkowi goście: NOSOWSKA, BŁAŻEJ KRÓL, NATALIA SZROEDER, FISZ i ROGUCKI. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.
👉ANIMACJE / AI
Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar.
👉IDEA
Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.
👉ORGANIZATORZY
Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.
Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji – na licencji Muzeum.
👉Info:
www.beksinski.live
FB / Instagram / Tik Tok: @beksinski.live
👉Organizatorzy:
Live2Listen / www.l2l.pl
FB: @live2listen
Instagram + Tik Tok: @live_2_listen
endorfina events / www.endorfina.eu
FB: @EndorfinaEvents
Instagram + Tik Tok: @endorfinaevents

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →