Koncerty, które możesz zobaczyć podczas epidemii koronawirusa

Podziel się newsem:

Koronawirus nam nie straszny i podczas kwarantanny nie zamierzamy rezygnować z życia koncertowego. Zobaczcie swoich ulubionych artystów online!

Reklama

Niestety, z powodu pandemii spowodowanej koronawirusem SARS-Cov-2, w najbliższym czasie nie wybierzecie się do ulubionych klubów, teatrów, filharmonii, a wyczekiwane koncerty swoich idoli musicie przełożyć na dalszą przyszłość, o ile nie zostały one odwołane.

Nic jednak straconego, przecież mamy Internet! Możecie zatem w pewien sposób wziąć udział w koncertach nie wychodząc z domu. Przygotowaliśmy dla Was listę koncertów zarówno polskich artystów, jak i światowych gwiazd, które legalnie możecie obejrzeć z poziomu kanapy.

Odpalcie głośniki i bawcie się dobrze!


Koncerty, które znajdziecie na Netflixie

Homecoming: Beyoncé, Coachella 2018

Jeden z największych muzycznych hitów Netflixa, czyli dokument przedstawiający show na najwyższym poziomie w wykonaniu Beyoncé podczas festiwalu Coachella w 2018 roku. Podejrzyjcie jak powstawało widowisko, którym zachwyca się cały świat, jakie emocje towarzyszą twórcom takiej koncepcji od jej pomysłu do realizacji. No i przede wszystkim spędźcie czas z największymi przebojami, jednej z największych div muzyki pop! Homecoming zdobył nagrodę Grammy na najlepszy film muzyczny, a więc jeśli jeszcze go nie widzieliście, koniecznie musicie to nadrobić!

Beyoncé koncert online

Taylor Swift: reputation Stadium Tour

Pozostając w klimacie popowych div, nie powinniście również przegapić koncertu Taylor Swift. Posłuchajcie jej przebojów z czasów ery albumu reputation i zobaczcie show amerykańskiej artystki na żywo. Film przedstawia zapis koncertu Taylor w Dallas w ramach reputation Stadium Tour. To muzyczna przygoda pełna niezapomnianych, spektakularnych i olśniewających wrażeń.

Taylor Swift koncert online

Michael Jackson: This is it

Skoro były divy to czas na prawdziwego króla. Michael Jackson: This Is It to niejako film-pożegnanie z Jacksonem. Przedstawia przygotowania artysty do wielkiej trasy, obejmującej 50 koncertów, której niestety nie zdążył zagrać. Podczas filmu This Is It będziecie mogli obejrzeć sporą część tej niezrealizowanej trasy.

michael jackson koncert online

Justin Timberlake + the Tennessee Kids

Ostatni koncert światowego tournée Justina Timberake’a, które odbył po wydaniu albumu The 20/20 Experience. Niesamowita klasa, wdzięk, talent i emocje. Taneczne show, które łechta oko i wokalna perfekcja dla ucha. Przede wszystkim – ogromne przeżycie, które oglądane nawet w domu dostarcza wiele wrażeń! Musicie to zobaczyć!

Justin Timberlake koncert online

Koncerty polskich artystów w ramach Made in Polska

Made in Polska to cykl koncertów mających promować polską muzykę za pomocą telewizji. W ramach projektu prezentowali się zarówno debiutanci jak i tak zwane „klasyki gatunku”, w tym chociażby Hey, Mela Koteluk, Cool Kids of Death, O.S.T.R., Curly Heads, BOKKA, Organek, Lao Che, Król, Łona i Webber, Molesta, Łąki Łan i wielu innych. Większość tych koncertów znajdziecie na kanale Made in Polska na YouTube oraz stronie Ninateka.pl.

Koncerty z festiwali Woodstock i Pol’and’Rock

Kręcioła TV, czyli oficjalny kanał transmitujący festiwal Pol’and’Rock co roku udostępnia wiele koncertów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, którzy wystąpili w ramach najpiękniejszego festiwalu świata. Na ich kanale na YouTubie znajdziecie fragmenty, jak i całe koncerty chociażby Happysad, Bednarka, Dżemu i wielu innych. Kilka koncertów z Woodstocka znajdziecie też na wydaniach płytowych, tak jak chociażby w przypadku Kwiatu Jabłoni, czy Agnieszki Chylińskiej.

Dawid Podsiadło – koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Pamiętacie jeszcze Dawida sprzed kilu lat, jako młodego chłopca w burzy kręconych loków, który wtedy grał jeszcze w zwykłych klubach? Jeśli nie, to warto sobie ten obraz odświeżyć, bo Dawid robił furorę już na początku swojej kariery, po wydaniu debiutanckiego albumu Comfort & Happiness, a jego koncert już wtedy były pełnym młodzieńczej energii doświadczeniem. Zobaczcie jego występ z gali Mateuszów Trójki w 2013 roku!

Podsiadło koncert online

BASS ASTRAL x IGO live act | SPIRALA BOJLERUM

To jeden z koncertów, do których można wracać i wracać, choćby tylko po to, żeby posłuchać, choć równie warto popatrzeć na szalone, taneczne transy Bass Astrala. Kuba i Igo, jako jeszcze mało komu znany duet, w dużej mierze coverujący kawałki Clock Machine, już wtedy zachwycał i porywał ludzi do zabawy. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego live actu Bass Astral x Igo – koniecznie nadrabiajcie!

Taco Hemingway na Open’erze

Kiedyś Open’er Festival jeszcze streamował swoje koncerty. Część z nich była nawet dostępna do obejrzenia po festiwalu. Z tego wszystkiego zachował się chociażby koncert Taco Hemingway’a z 2015 roki, kiedy to miał na koncie kilka zer mniej, kilka albumów mniej i wyjątkowo zagrał nie na Mainie, a na o wiele mniejszej scenie Alter Stage. Przypomnijcie sobie jak to było!

Coldplay – koncert w Sao Paulo

To koncert zwieńczający wyjątkową, kolorową trasę ColdplayA Head Full Of Dreams. Wersja live tego koncertu, zarówno w formie CD jak i DVD ukazała się na jako osobne wydawnictwo, które możecie nabyć w sklepach z muzyką. Sam koncert możecie obejrzeć również online chociażby na stornie player.pl. No naprawdę dobre dwie godziny z muzyczno-wizualnym show na światowym poziomie i emocjami, które przeszywają nawet z ekranu. Warto również przypomnieć sobie najnowszy live Coldplay, czyli koncert Sunrise/Sunset live w Jordanii, gdzie zespół premierowo zagrał swój najnowszy album Everyday Life.

Florence and The Machine w Royal Albert Hall

To jeden z tych koncertów, które obejrzeć trzeba. Florence and The Machine po wydaniu swojego drugiego albumu Ceremonials w legendarnej sali koncertowej Royal Albert Hall, będącej marzeniem nie jednego artysty. Wyjątkowe aranżacje utworów brytyjskiej wokalistki, która zaprezentowała je przy udziale orkiestry. To koncert, który z pewnością dostarczy Wam wielu emocji, niezależnie od tego czy jesteście fanami Florence, czy nie. A jeżeli jesteście, to warto również przypomnieć sobie nie mniej wyjątkowy występ Maszyny w ramach Open’er Festival 2016, który również znajdziecie na YouTubie. Kto był ten wie. ;)

Koncerty w ramach MUZO.FM

Na kanale MUZO.FM znajdziecie sporo koncertów polskich artystów – zarówno całe sety z MUZOFESTÓW, jak i krótsze, ale bardziej klimatyczne live sesje ze studia MUZO.FM. Te starsze, jak i całkiem nowe, świeże, a nawet przedpremierowe wykonania, jak chociażby KARAŚ/ROGUCKI czy sanah. Wszystko znajdziecie na kanale na YouTubie MUZO.TV.

Pearl Jam podczas festiwalu Pinkpop w 1992 roku

Dla miłośników gitarowej klasyki też coś mamy! Jeden z pierwszych festiwalowych koncertów Pearl Jam, podczas którego młody Eddie Vedder wspina się po rusztowaniach sceny i skacze w publiczność z kranu z kamerą to absolutne must seen! Sprawdźcie, jak debiutancki album grupy z Seattle – Ten brzmiał na żywo tuż po premierze!

Koncerty z serii MTV Unplugged

Jeśli już przy gitarowych klasykach jesteśmy, w sieci bez problemu znajdziecie sporo koncertów rockowych legend, które wystąpiły w formacie MTV Unplugged, takich jak Nirvana, Alice in Chains, Kiss, Metallica, Liam Gallagher, The Cranberries, Roxette, wspomniany Pearl Jam i wielu innych! Może nie będą to obrazy w jakości 4K, ale na pewno warto sobie przypomnieć ten kawał historii światowej muzyki.

Super Bowl Halftime Shows

Przy nadmiarze wolnego czasu warto również wrócić do występów z serii Super Bowl Halftime Show, bo chyba nie ma większych i bardziej prestiżowych show w świecie muzyki. Shakira, Lenifer Lopez, Bruno Mars, Justin Timberlake, Katty Perry, Beyonce, Coldplay, Maroon 5, Lady Gaga – ekskluzywne występy tych i wielu innych artystów znajdziecie na oficjalnym kanale NFL na Youtubie!

Oczywiście w sieci znajdziecie o wiele więcej koncertów, które z pewnością warto obejrzeć w wolnym czasie i przerwie koncertowej, która może jeszcze trochę potrwać. Na szczęście to nie znaczy, że mamy robić sobie całkowitą przerwę od muzycznych doznań!

Koronawirus nam nie straszny i podczas kwarantanny nie zamierzamy rezygnować z życia koncertowego. Zobaczcie swoich ulubionych artystów online! Niestety, z powodu pandemii spowodowanej koronawirusem SARS-Cov-2, w najbliższym czasie nie wybierzecie się do ulubionych klubów, teatrów, filharmonii, a wyczekiwane koncerty swoich idoli musicie przełożyć na dalszą przyszłość, o ile nie zostały one odwołane. Nic jednak straconego, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: