Scenografia z plastikowych śmieci na trasie “Leśna Muzyka” Dawida Podsiadło


28 stycznia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

W ubiegły weekend w Katowicach Dawid Podsiadło rozpoczął trasę Leśna Muzyka. Muzykom na scenie towarzyszyła wyjątkowa scenografia, na którą składały się plastikowe butelki znalezione w lesie.

Trasa Leśna Muzyka Dawida Podsiadło rozpoczęła się w Katowicach

Trasa Leśna Muzyka ruszyła. Za nami dwa pierwsze koncerty, które odbyły się w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. W trakcie występów Dawid Podsiadło zaprezentował dobrze znane utwory w nowych, akustycznych aranżacjach, a w przerwach między piosenkami podawał przykłady, jak możemy sprzyjać środowisku.

Dawid Podsiadło z zespołem posprzątał lasy

Kto był na katowickich koncertach, mógł zobaczyć, że na scenografię składały się plastikowe butelki. Jak zdradził Podsiadło, zostały one zebrane, gdy wraz z zespołem szukał w lesie inspiracji do stworzenia naturalnego, leśnego klimatu.

Miała być Leśna Muzyka, miało być zielono, pachnąco. Na początku myśleliśmy o naturalnej scenografii, ale poszliśmy do trzech lasów, a tam ani jednego liścia. Tylko syf, że nie wiem. Więc posprzątaliśmy, nie jeden, a wszystkie trzy lasy, w których byliśmy i postanowiliśmy zbudować scenografię z plastikowych butelek jednorazowych. Takie drzewa nie kwitną, a mogą stać nawet tysiąc lat. Powiedzmy plastikowi nie.

Dawid Podsiadło w Katowicach, fot. Michał Murawski
fot. Michał Murawski/ ishootmusic.eu

Dawid Podsiadło pomaga Australii

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że część zysków ze sprzedaży biletów na trasę Leśna Muzyka zostanie przekazana na pomoc środowisku naturalnemu w Australii, które ucierpiało w wyniku ostatnich pożarów.

Artysta zachęca także do pokazywania biletów w telefonie, zamiast drukowania ich, czy przyjeżdżania na koncerty komunikacją miejską zamiast samochodami.

fot. Michał Murawski/ ishootmusic.eu

W ubiegły weekend w Katowicach Dawid Podsiadło rozpoczął trasę Leśna Muzyka. Muzykom na scenie towarzyszyła wyjątkowa scenografia, na którą składały się plastikowe butelki znalezione w lesie. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →