Znamy datę premiery filmu dokumentalnego o Moleście – „Skandal. Ewenement Molesty.”

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Skandal, taki nazywała się pierwsza płyta warszawskiego składu Molesta i taki sam tytuł nosi film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej. Sprawdźcie szczegóły.

Ja wiedziałem, że tak będzie…

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Vienio poprzez swoje media społecznościowe zdradził, że powstaje film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej – Moleście. Natomiast dziś do sieci trafił zwiastun zapowiadający film, który do kin trafi już niebawem.

Skandal. Ewenement Molesty – zobacz zwiastun

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Bartosz Paduch, który znany jest przede wszystkim z takich produkcji jak Totart – czyli odzyskiwanie rozumu, czy chociażby ze współpracy nad filmem Czarny Czwartek – Janek Wiśniewski Padł.

molesta
fot. Mateusz Kowalik

Natomiast, w opisie pod zwiastunem możemy przeczytać, że będzie to produkcja, dzięki której przeniesiemy się do lat, gdzie wszystko było proste, a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.
Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

opis pod filmem

Ponadto, w produkcji poza członkami Molesty, udzieliły się najważniejsze postacie dla polskiego hip-hopu, m.in. Sokół, Pono, Tede, Pezet czy Bilon. Film będzie obfitował także w archiwalne zdjęcia, a także materiały wideo, pochodzące z prywatnych archiwów.

Natomiast jeśli, chcecie dowiedzieć się więcej o samej Moleście, to odsyłam Was do tego tekstu.


AKTUALIZACJA: Znamy datę premiery filmu Skandal. Ewenement Molesty.

Początkowo, premiera produkcji była planowana na lato 2020. Ze względu na pandemię koronawirusa została jednak przesunięta. Nowa data premiery filmu Skandal. Ewenement Molesty. to 2 października 2020. Nie przegapcie!

Skandal, taki nazywała się pierwsza płyta warszawskiego składu Molesta i taki sam tytuł nosi film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej. Sprawdźcie szczegóły. Ja wiedziałem, że tak będzie… Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Vienio poprzez swoje media społecznościowe zdradził, że powstaje film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej – Moleście. Natomiast dziś do sieci […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.