Zwiastun filmu dokumentalnego o Moleście już jest! Wkrótce premiera


18 lutego 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Skandal, taki nazywała się pierwsza płyta warszawskiego składu Molesta i taki sam tytuł nosi film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej. Sprawdźcie szczegóły.

Ja wiedziałem, że tak będzie…

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Vienio poprzez swoje media społecznościowe zdradził, że powstaje film dokumentalny o legendarnej grupie hip-hopowej – Moleście. Natomiast dziś do sieci trafił zwiastun zapowiadający film, który do kin trafi już niebawem.

Skandal. Ewenement Molesty – zobacz zwiastun

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Bartosz Paduch, który znany jest przede wszystkim z takich produkcji jak Totart – czyli odzyskiwanie rozumu, czy chociażby ze współpracy nad filmem Czarny Czwartek – Janek Wiśniewski Padł.

molesta
fot. Mateusz Kowalik

Natomiast, w opisie pod zwiastunem możemy przeczytać, że będzie to produkcja, dzięki której przeniesiemy się do lat, gdzie wszystko było proste, a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.
Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania. Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?

opis pod filmem

Ponadto, w produkcji poza członkami Molesty, udzieliły się najważniejsze postacie dla polskiego hip-hopu, m.in. Sokół, Pono, Tede, Pezet czy Bilon. Film będzie obfitował także w archiwalne zdjęcia, a także materiały wideo, pochodzące z prywatnych archiwów.

Natomiast jeśli, chcecie dowiedzieć się więcej o samej Moleście, to odsyłam Was do tego tekstu.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.