Jest decyzja. Premier Morawiecki odwołuje wszystkie imprezy masowe

Podziel się newsem:

Nasze przewidywania się ziściły. W związku z koronawirusem polski rząd właśnie odwołał wszystkie imprezy masowe, do których zalicza się również wiele koncertów. Sprawdźcie szczegóły!

Reklama

Koronawirus – koncerty odwołane!

Jeszcze chwilę temu odwołanie imprez masowych było jedynie rządową rekomendacją. Ostateczne decyzje należały do władz poszczególnych województw. Niestety koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się na tyle szybko, że premier Morawiecki właśnie wydał NAKAZ odwołania wszelkich imprez masowych.

Zaczęło się dość niewinnie od odwołania kilku mniejszych koncertów, np. w Zielonej Górze, gdzie po raz pierwszy odkryto koronawirusa w Polsce. Niestety później ofiarą epidemii padł również duży koncert Carlosa Santany w Krakowie, który miał się odbyć 17 marca w Tauron Arenie. Od dzisiaj nie odbędzie się już żaden koncert kwalifikowany jako impreza masowa, czyli każdy, który gromadzi ponad 500 osób w przestrzeni zamkniętej i 1000 w przestrzeni otwartej.

Problem przybiera skalę globalną. Swoją całą trasę po Ameryce odwołał chociażby Pearl Jam, a jeden z największych festiwali na świecie – Coachella, mający się odbyć w kwietniu, został przeniesiony na październik.

Co z festiwalami w Polsce?

Sytuacja jest poważna. Wciąż jednak nie wiemy, co z nadchodzącymi, dużymi imprezami muzycznymi w Polsce, takimi jak Fryderyk Festiwal, który odbywa się już w nadchodzący weekend, czy kwietniowy Enea Spring Break 2020. Czekamy na oficjalne decyzje.

Fryderyk Festiwal 2020

Nasze przewidywania się ziściły. W związku z koronawirusem polski rząd właśnie odwołał wszystkie imprezy masowe, do których zalicza się również wiele koncertów. Sprawdźcie szczegóły! Koronawirus – koncerty odwołane! Jeszcze chwilę temu odwołanie imprez masowych było jedynie rządową rekomendacją. Ostateczne decyzje należały do władz poszczególnych województw. Niestety koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się na tyle szybko, że […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: