Omicron kontra omikron. Belgijski zespół metalowy nie zamierza zmieniać nazwy


08 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Ostatnie tygodnie były dla belgijskiego zespołu Omicron arcyciekawe, w związku z nazwaniem tak nowego wariantu koronawirusa. Grupa zapowiedziała, że nie zamierza zmieniać swojej nazwy.

Omicron ma problem

Belgijski zespół Omicron powstał niedawno, bo w roku 2019. W skład grupy wchodzą obecnie basista Sean Meert, gitarzyści Philippe Delhaute i Ignace Casier oraz wokalista Hannes Coppens, który w ubiegłym miesiącu zastąpił w tej roli wokalistkę Corin Geypen. Omicron nie ma póki co zbyt imponującej dyskografii: zespół podzielił się ze światem póki co jednym kawałkiem. Belgowie mieli wydać swój debiutancki krążek jesienią 2021 roku, jednak wszyscy wiemy, co było powodem opóźnień prac nad Entropic Entity. O grupie zrobiło się głośniej po tym, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia nazwała omikronem nowy wariant koronawirusa.

Omicron kontra omikron. Belgijski zespół metalowy nie zamierza zmieniać nazwy
Facebook / Omicron

Wyjaśnienie paru rzeczy

Zespół 27 listopada, napisał w swoich mediach społecznościowych krótkie oświadczenie:

Zauważyliśmy, że nazwa Omicron, w ostatnich dniach coraz częściej pojawia się w mediach. O ile nie możemy zrobić nic z tym, że WHO postanowiło pominąć dwie litery greckiego alfabetu, chcemy wyrazić nasze wsparcie dla ofiar pandemii, ludzi pracujących w ochronie zdrowia i wszystkich, którzy poświęcają się w walce z wirusem. Uważajcie na siebie!

I żeby było jasne: nazwa naszego zespołu pochodzi od znaczenia omikronu w systemie galaktycznym [jest to piętnasta gwiazda w konstelacji], a nie od nowego wariantu koronawirusa.

Omicron z oczywistych powodów zyskał rozgłos. Belgowie nie zamierzają jednak zmieniać nazwy zespołu.

Nikt nie mógł tego przewidzieć i mamy nadzieję, że ludzie to zrozumieją. Czy planujemy zmienić nazwę? Nie ma takiej opcji. Nie pozwolimy, żeby wirus determinował sposób, w jaki koncepcja naszego zespołu jest postrzegana.

Philippe, nasz gitarzysta, ma niezdrowego fioła na punkcie kosmitów i wszystkich międzygwiezdnych zjawisk, które się z tym łączą. To on wymyślił nam nazwę, która została zainspirowana Sferą Dysona, odkrytą w konstelacji Omicron Cygni.

Trochę obawialiśmy się tego, że nazwa naszego zespołu może budzić negatywne skojarzenia, ale poczuliśmy też, że może ona pozwolić nam na zostawienie jakiegoś szczególnego znaku, w przeładowanej już i tak, branży muzycznej. Czujemy pewnego rodzaju odpowiedzialność. Będziemy ostrożnie stawiać następne kroki, bo nie chcemy, żeby świat myślał, że chcemy wykorzystać ludzkie cierpienie.

powiedział zespół w wywiadzie dla VICE

Omicron – Revelations of Man

Ostatnie tygodnie były dla belgijskiego zespołu Omicron arcyciekawe, w związku z nazwaniem tak nowego wariantu koronawirusa. Grupa zapowiedziała, że nie zamierza zmieniać swojej nazwy. Omicron ma problem Belgijski zespół Omicron powstał niedawno, bo w roku 2019. W skład grupy wchodzą obecnie basista Sean Meert, gitarzyści Philippe Delhaute i Ignace Casier oraz wokalista Hannes Coppens, który […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →