Niemieckie kina i teatry są niewielkimi ogniskami koronawirusa


29 listopada 2021

Podziel się newsem:

Kina w Niemczech są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc, jeśli chodzi o uniknięcie zarażenia koronawirusem. Metoda badań budzi jednak kontrowersje.

Niemcy vs koronawirus

Październik był dla Niemców swego rodzaju okresem przejściowym, jeśli chodzi o pandemię SARS-CoV-2. Nasi zachodni sąsiedzi podali informację, że już w najbliższych dniach, jeszcze przed objęciem władzy przez nowy koalicyjny rząd, ruszy sztab kryzysowy. W wyniku koronawirusa po drugiej stronie Odry zmarło już ponad 100 tysięcy ludzi. Dla porównania, w Polsce zanotowano 83 tysiące zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. W obliczu zagrożenia nowym wariantem, nie cichną głosy dotyczące kolejnych lockdownów.

W wyniku październikowych badań przeprowadzonych w Niemczech, właściciele kin mogą póki co mieć solidną podstawkę do tego, aby nie zamykać ich źródeł dochodów. Koronawirus jest tam znikomym zagrożeniem.

Niemieckie kina i teatry są niewielkimi ogniskami koronawirusa
źródło: Storyblocks

Luca źródłem danych

Jak przeprowadzono to badanie? Dzięki aplikacji Luca umożliwiającej system śledzenia kontaktów. Apka informuje lokalne placówki zdrowia o tym, gdzie przebywają użytkownicy i wysyła im odpowiednie powiadomienie, jeśli w danym miejscu zostanie wykryte zakażenie koronawirusem. Według ostrzeżeń wysłanych przez aplikację w październiku, 49,1% z nich trafiło do osób, które odwiedziły kluby. 23,2% ostrzeżeń otrzymały osoby, które mogły zarazić się podczas wizyty w barze. 10,9% ostrzeżeń dotyczyło gości restauracji, prawie 9% uczestników imprez i festiwali. Widzowie na kinowych seansach filmowych stanowili zaledwie 1,7% osób, do których trafiły alerty dotyczące koronawirusa. Jeszcze mniejszym odsetkiem byli ludzie, którzy odwiedzili teatry czy muzea – łącznie 0,9%. Według danych najbezpieczniej było jednak na stadionach i pływalniach. Ostrzeżenia z tych obiektów stanowiły zaledwie 0,6%.

Działanie aplikacji Luca jest jednak kontrowersyjne, ze względu na to, ile danych wykorzystują niemieckie placówki medyczne. Niektóre z nich w ogóle nie korzystają z danych, inne natomiast, takie jak te w Hamburgu, niemal codziennie wykorzystują te informacje.

Kina w Niemczech są jednymi z najbezpieczniejszych miejsc, jeśli chodzi o uniknięcie zarażenia koronawirusem. Metoda badań budzi jednak kontrowersje. Niemcy vs koronawirus Październik był dla Niemców swego rodzaju okresem przejściowym, jeśli chodzi o pandemię SARS-CoV-2. Nasi zachodni sąsiedzi podali informację, że już w najbliższych dniach, jeszcze przed objęciem władzy przez nowy koalicyjny rząd, ruszy sztab […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →