fot. materiały prasowe

The Cure na dwóch koncertach w Polsce

Podziel się newsem:

W ramach europejskiej trasy The Cure w 2022 roku zagrają w dwóch polskich miastach. Będzie można ich zobaczyć na żywo w Krakowie i Łodzi. Sprawdźcie szczegóły.

Wszystko zaczęło się w 1976 roku, gdy Robert Smith (wokal, gitara) wraz z kolegami szkolnymi Michaelem Dempsey’em (bas), Lolem Tolhurstem (perkusja) i lokalnym bohaterem gitary Porlem Thompsonem, założyli Easy Cure. Niemal natychmiast zaczęli pisać i nagrywać własne piosenki. W 1978 roku porzucono „Easy” z nazwy, z grupą pożegnał się Porl, a trio znane już jako The Cure podpisało kontrakt z nową wytwórnią Chrisa Parry’ego – Fiction. W maju 1979 roku ukazał się ich debiutancki album Three Imaginary Boys.

The Cure – Boys Don’t Cry

Do tej pory The Cure zagrali już około 1500 koncertów. Na ich dyskografię składa się 13 albumów studyjnych, kilka filmów koncertowych i albumów live. Muzycy doczekali się także kilku książkowych publikacji na swój temat.

W 2019 roku zespół został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. W trakcie ponad 40-letniej kariery skład grupy kilkukrotnie się zmieniał. Obecnie The Cure występują w składzie: Robert Smith (wokal, gitary), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O’Donnell (klawisze) i Reeves Gabriels (gitary).

Przeczytaj: Nowe albumy od Roberta Smitha i The Cure nadchodzą

W 2022 roku grupa wyruszy w europejską trasę, podczas której zagrają 44 koncerty w 22 krajach. Nie zabrakło przystanków w Polsce.

Bilety na koncerty w Krakowie i Łodzi

Zespół zagra 20 października w krakowskiej Tauron Arenie i 21 października w Atlas Arenie w Łodzi. W roli supportu wystąpią The Twilight Sad. Bilety trafią do sprzedaży 10 grudnia o 10:00.

The Cure na dwóch koncertach w Polsce

Ostatni koncert The Cure w Polsce odbył się w 2016 roku w Łodzi. Zespół miał wystąpić w 2020 roku na Open’er Festival, jednak z powodu pandemii festiwal został odwołany.

W ramach europejskiej trasy The Cure w 2022 roku zagrają w dwóch polskich miastach. Będzie można ich zobaczyć na żywo w Krakowie i Łodzi. Sprawdźcie szczegóły. Wszystko zaczęło się w 1976 roku, gdy Robert Smith (wokal, gitara) wraz z kolegami szkolnymi Michaelem Dempsey’em (bas), Lolem Tolhurstem (perkusja) i lokalnym bohaterem gitary Porlem Thompsonem, założyli Easy […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →