Facebook

LemON i wyjątkowi goście na scenie jubileuszowych koncertów zespołu


03 grudnia 2021

Podziel się newsem:

Zespół LemON ma już 10 lat! Z tej okazji grupa wyrusza w wyjątkową trasę koncertową, podczas której wystąpi z niezwykłymi gośćmi!

LemON ma już 10 lat!

Jubileusz goni jubileusz. Tym razem będzie go świętowała grupa LemON, która jest już na scenie dziesięć lat. Założony dość spontanicznie przez Igora Herbuta zespół swoje pierwsze kroki stawiał na deskach telewizyjnego programu talent show – Must Be The Music, a ten czas, sam lider LemON wspomina następująco:

Dziesięć lat temu zawiązał się maleńki zalążek zespołu LemON.
To był 27 listopada 2011 roku. Miałem 21 lat i przechadzałem się nad ranem po Wrocławiu. Nie pytajcie dlaczego, odpowiedź zawiera się w informacji, że miałem wtedy 21 lat.

Słońce zaczynało się nieśmiało odbijać w Odrze, było chłodno, ale przyjemnie i rześko. Tuż za mostem zakochanych, na którym wolno było jeszcze wieszać kłódki, na jakimś słupie zobaczyłem ogłoszenie o castingu do programu Must Be The Music. Pod różowym logo było chyba: możesz przyjść solo albo z zespołem. I właśnie w tamtej chwili postanowiłem, że założę tego dnia zespół. Tak to się zaczęło.

LemON zajmuje ogromnie ważne miejsce w moim sercu – od tamtego wrocławskiego ranka, w 2011 roku.
Kilka godzin później ustawiłem się w kilkudziesięciometrowej kolejce na casting przed hotelem – razem z moim kuzynem Adamem, który bardzo dobrze grał na gitarze. Adam, tak jak ja, jest z pochodzenia Łemkiem, a Łemkowie w takich sytuacjach nie odmawiają. Po prostu biorą gitarę i idą sprawdzić, co się wydarzy.
Wydarzyło się to, co niewyobrażalne.
Niecałe 5 miesięcy później wygraliśmy z autorską muzyką telewizyjny program, podobno do tej pory rekordową liczbą smsów w talent show (jeśli Ty na mnie wtedy zagłosowałeś, chciałbym Ci podziękować).

W czasie finałowego wykonania utworu Dewiat, który napisałem w drodze do telewizyjnego studia, śpiewałem tak jak nigdy wcześniej. Do tego stopnia, że popękały mi struny głosowe podczas występu (fakt).

LemON – Dewiat, zobacz występ w Must Be The Music!

Góry i doliny kariery LemON

Przez kolejne lata muzycznej kariery LemON, zespół przeszedł długą, nierzadko krętą i wyboistą drogę, która raz wiodła ich na same szczyty list przebojów, jak to było w przypadku debiutanckiego albumu z 2012 roku i reprezentujących go utworów Napraw czy Będę z Tobą, a raz schodziła na sam dół alternatywnej niszy, tak jak w przypadku ostatniego wydawnictwa tego zespołu z 2017 roku zatytułowanego Tu.

Tym samym zespół LemON stał się trochę zespołem dla każdego, od nastolatków po dojrzałych koneserów muzyki, od słuchaczy radia przez poszukujących nowych nurtów melomanów, aż w końcu od miłośników mainstreamowego popu po tych lubujących się w nieoczywistych brzmieniach.

Przez te dziesięć lat w składzie zespołu grało dziesięciu muzyków. Ale nawet w czasie największych zamieci i burz – bo przecież muszą się one wydarzać, gdy wrażliwi ludzie tworzą razem, żyją razem w trasie, jedzą razem śniadanie w hotelu i orzeszki na stacji na kolację – nigdy nie przeszło mi przez myśl, że mogłoby LemONa nie być.

Nagraliśmy debiutancką płytę. Nie wiedzieliśmy jak się nagrywa płytę i mieliśmy na to dwa tygodnie, ale – tak jak i wiele rzeczy później – jakoś się udało.
Jakoś nam się udało zdobyć złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty. Jakoś nam się udało dostać z takimi utworami jak Napraw czy Scarlett do rozgłośni radiowych. Jakoś nam się udało przetrwać zarówno sukcesy, na które nie byliśmy gotowi, jak i w pełni zasłużone porażki.

Te 10 lat to 10 lat trudnych decyzji. Naiwnego może, ale bezkompromisowego podejścia do muzyki. Tysiące ukłonów z tysięcy scen w całej Polsce i nie tylko. Tysiące Was, fanów, których zaszklone ze wzruszenia oczy, dają mi osobiście, i nam – naszej ekipie, wiarę w to, że to, o czym śpiewamy i gramy jest dla Was ważne.
Dojrzewaliśmy razem.
Kłóciliśmy się.
Rozstawaliśmy.
Tęskniliśmy.
Odkrywaliśmy.
Przeżywaliśmy.

– kontynuuje Igor Herbut.
Lemon koncerty 2022
LemON / Facebook

LemON X LemON – dziesięć wyjątkowych koncertów na 10-lecie LemON

Po dziesięciu latach dojrzewania zespołu LemON i krótkiej przerwie spowodowanej solową działalnością Igora Herbuta, autorzy takich przebojów jak Scarlett, Nice, Ake czy Jutro wracają na scenę z wyjątkowym projektem, który podsumuje dotychczasową działalność grupy – LemON X LemON.

Zobacz również: Muzyczna akupunktura. Relacja z koncertu Igora Herbuta w Poznaniu

To dziesięć koncertów, które zespół LemON zagra w przyszłym roku w ramach celebracji swojego muzycznego 10-lecia. Nie będą to jednak zwyczajne koncerty z przekrojową setlistą, tudzież swoistym „best of” dyskografii grupy. Na scenie stanie bowiem pierwotny skład zespołu, który oprócz Igora Herbuta i współpracującego z nim od początku Piotra Kołacza (bas), tworzyli w ówczesnym czasie również: Adam Horoszczak, Piotr „Budyń” Budniak oraz Andrzej Olejnik. Nie zabraknie również aktualnego składu LemON w postaci Tomasza Harry’ego Waldowskiego, braci Przemka i Tomasza Świerk oraz wspomnianego już Piotra Kołacza.

Lemon koncerty 2022
LemON / Facebook

Niezwykli goście zagrają na jednej scenie z LemON

To jednak wciąż nie koniec niespodzianek! Sceny nadchodzących koncertów zespołu LemON, a będą to duże sceny, bo grupa zagra w największych miejscach koncertowych w Polsce, pomieszczą również wyjątkowych gości, których dotychczasowe drogi przecięły się już z LemON, a którzy będą także towarzyszyli Igorowi Herbutowi i jego muzycznej zgrai w tej wyjątkowej celebracji. Wśród zaproszonych na trasę LemON X LemON gości znaleźli się: Agnieszka Chylińska, Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Katarzyna Nosowska, Miuosh, Edyta Górniak, sanah, Grubson, Kwiat Jabłoni, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Ralph Kamiński, Mery Spolsky, Grzegorz Skawiński, Kamil Bednarek, Sławek Uniatowski, Paweł Domagała, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Natalia Szroeder oraz Grzegorz Turnau. Imponująca lista nazwisk!

Dzisiaj, po 10 latach, z tej tęsknoty za sobą, z romantycznej nostalgii, z najwspanialszych wspomnień, rodzi się projekt LemON X LemON. Dziesięć wyjątkowych koncertów na nasze dziesięciolecie.

Świętujcie z nami!

Przynieście swoje opowieści i wspomnienia.
Twórzmy kolejne.
Na kolejne X lat.

LemON

– kończy swoją wypowiedź Igor Herbut.

10-lecie zespołu LemON – sprawdźcie rozpiskę jubileuszowych koncertów!

Lemon koncerty 2022
LemON – koncerty 2022

Zespół LemON ma już 10 lat! Z tej okazji grupa wyrusza w wyjątkową trasę koncertową, podczas której wystąpi z niezwykłymi gośćmi! LemON ma już 10 lat! Jubileusz goni jubileusz. Tym razem będzie go świętowała grupa LemON, która jest już na scenie dziesięć lat. Założony dość spontanicznie przez Igora Herbuta zespół swoje pierwsze kroki stawiał na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →