fot. Ania Walterowicz

Miuosh podsumowuje “Pieśni Współczesne” i zaprasza na koncerty


10 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Miuosh zaprezentował ostatnią Pieśń Współczesną, której główną bohaterką jest Kora, choć w teledysku nie zabrakło równie ciekawych postaci drugoplanowych. Artysta zapowiedział także mini trasę koncertową z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, która będzie promowała ich najnowszy, wspólny album.

Miuosh nie robi długich przystanków

Miuosh nie zwalnia tempa i choć jego najnowszy album – Pieśni Współczesne, będący niezwykle wymagającym i dużym projektem, ukazał się zaledwie kilka tygodni temu, katowicki artysta nie zamierza robić sobie zbyt długiego przestoju i już wczoraj podzielił się nowym utworem – Stal i beton, który jest efektem współpracy rapera z Narodowym Centrum Kultury. Kawałek powstał z okazji 40. rocznicy ucieczki pułkownika Ludowego Wojska, Polskiego Ryszarda Kuklińskiego, na Zachód.

Miuosh - Stal i beton, posłuchaj utworu!

Miuosh podsumowuje, ale jeszcze nie zamyka rozdziału związanego z albumem Pieśni Współczesne

Miuosh ma to do siebie, że nie zatrzymuje się zbyt długo przy jednej inicjatywie, a po premierze swojej najnowszej płyty od razu zaczyna pracować nad kolejną. Jednak zanim artysta rzuci się w wir dalszej pracy, postanowił domknąć wątek Pieśni Współczesnych wyjątkowym podsumowaniem, za które posłużył mu niezwykły utwór zamykający ten album – Pieśń Ostatnia. Niezwykły, bowiem słyszymy w nim głos wielkiej, polskiej artystki – Kory.

W Pieśni Ostatniej Miuosh wykorzystał kultowy utwór z dyskografii zespołu Maanam Wolno, Wolno Płyną Łodzie. Aranżacja wzbogacona o orkiestralne instrumentarium i oczywiście bardzo ważny element albumu Pieśni Współczesne – chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, robi ogromne wrażenie i sprawia, że znany utwór stał się jeszcze bardziej monumentalny, raz po raz przyprawiając o ciarki na ciele.

Zobacz również: Raz na milion lat. Recenzja płyty Miuosha i Zespołu Śląsk – „Pieśni Współczesne”

Miuosh Zespół Pieśni i Tańca Śląsk Pieśni Współczesne koncerty
Miuosh x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, fot. Ania Walterowicz

Co więcej teledysk do Pieśni Ostatniej jest idealną klamrą zamykającą serię niezwykłych, poruszających obrazów towarzyszących ostatniemu projektowi Miuosha, choć tym razem reżyser, Mateusz Znaniecki, zdecydował się nie przedstawiać konkretnej, opartej na scenariuszu historii. Pieśń Ostatnia to bowiem swoiste “behind the scenes”, ukazujące kulisy nagrywania utworów i teledysków z albumu Pieśni Współczesne. Tym samym obserwujemy w nim emocje towarzyszące pracy w studio Miuosha i wszystkich wokalistów, którzy zasilili tracklistę tego albumu. Przypomnijmy, że wśród nich znaleźli się: Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek oraz duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Kora feat. Kuba Staruszkiewicz – Pieśń Ostatnia, zobacz teledysk!

Miuosh zagra jeszcze więcej koncertów z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk i ich wspólnym albumem Pieśni Współczesne

Teledysk do Pieśni Ostatniej nie ukazał się dziś przypadkowo. Klip zapowiada bowiem serię kolejnych czterech koncertów Miuosha z projektem Pieśni Współczesne, które artysta zagra na początku przyszłego roku, oczywiście w towarzystwie orkiestry i chóru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Nadchodzący mini tour katowickiego artysty obejmie cztery polskie miasta: Poznań, Wrocław, Kraków oraz Bielsko-Białą. Sprawdźcie, kiedy Miuosh zagra w każdym z tych miast!

  • 25 lutego – Poznań, Sala Ziemi
  • 28 lutego – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  • 5 marca – Kraków, Centrum Kongresowe ICE
  • 6 marca – Bielsko Biała, Cavatina Hall

Pamiętajcie, że jeszcze wcześniej, bo już w styczniu, Miuosh zagra premierowy koncert z Pieśniami Współczesnymi, który chyba nie mógłby się odbyć nigdzie indziej, jak w w wyjątkowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Artysta wystąpi tam aż trzykrotnie, dzień po dniu – 14, 15 i 16 stycznia 2022 roku.

Zobacz również: Takich koncertów jeszcze nie było. Miuosh i Zespół Śląsk wygrywają „Pieśni Współczesne”

Bilety na każdy z koncertów z albumem Pieśni Współczesne są już w sprzedaży. Zaopatrzcie się w swoje i nie przegapcie tych wyjątkowych wydarzeń muzycznych!

Miuosh Zespół Pieśni i Tańca Śląsk Pieśni Współczesne koncerty
Miuosh x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk -“Pieśni Współczesne”, koncerty; fot. Ania Walterowicz

Miuosh zaprezentował ostatnią Pieśń Współczesną, której główną bohaterką jest Kora, choć w teledysku nie zabrakło równie ciekawych postaci drugoplanowych. Artysta zapowiedział także mini trasę koncertową z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, która będzie promowała ich najnowszy, wspólny album. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →