fot. M. Pawusz

Miuosh, Król, Zespół Śląsk i ich wspólne „Wołanie” tuż przed premierą „Pieśni współczesnych”


23 września 2021

Podziel się newsem:

Nowy album Miuosha – Pieśni Współczesne, ujrzy światło dzienne lada moment. Tuż przed premierą artysta prezentuje jeszcze jeden singiel. Oto Wołanie z gościnnym udziałem Króla.

Pieśni współczesne – wyjątkowy album w skali świata

Pieśni współczesne to projekt wyjątkowy, nie tylko w dyskografii Miuosha, ale w historii muzyki na świecie w ogóle. Tym razem na obszernym albumie nie usłyszymy bowiem samego rapera. Zamiast niego, pierwsze skrzypce przejął obecny w każdym utworze Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz reprezentacja czołowych, polskich wokalistów, w składzie: Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora oraz duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh, Julia Pietrucha, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Celina, posłuchaj!

Koszulka lidera wciąż należy jednak do Miuosha, który – choć pozornie stoi nieco w cieniu – odpowiada za ostateczny wygląd i brzmienie albumu Pieśni współczesne, bowiem to właśnie on jest autorem wszystkich tekstów i muzyki do jedenastu utworów, które zasilą ten album.

Wyjątkowość Pieśni współczesnych stanowi również niecodzienne połączenie współczesności z muzyką tradycyjną. Na tym albumie śląski sznyt i jego nostalgia przenikają się z radosnym folkiem i refleksyjnymi historiami zawartymi w tekstach, które przez swoje różnorodne wrażliwości przepuścili zaproszeni na album wokaliści i wokalistki.

Miuosh, Król, Zespół Śląsk pieśni współczesne wołanie
Miuosh i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, fot. Ania Walterowicz

Miuosh x Król x Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Kolejną i ostatnią już przez premierą (która będzie miała miejsce już jutro, 24 września) odsłoną albumu Pieśni współczesne jest Pieśń IX, zatytułowana Wołanie, w której gościnnie słyszymy Króla. O współpracy z autorem albumu Dziękuję, Mioush pisze na swoim Facebooku:

Obecność Błażeja na „PIEŚNIACH WSPÓŁCZESNYCH” to dla mnie ważna sprawa. Jego postać i podejście do własnej twórczości są wyjątkowe i niepowtarzalne, co jeszcze mocniej motywowało mnie do zaangażowania go w ten projekt. Zaśpiewał jak nikt inny, a to popchnęło nas do skonstruowania całego utworu w bardzo nietypowy sposób. Z kolei klip do tego numeru jest w pewnym sensie wprowadzeniem w historię, którą udało nam się zbudować wokół tego albumu – to prolog dla pewnych wydarzeń.

Miuosh, Król, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Wołanie, posłuchaj!

Nowy album Miuosha – Pieśni Współczesne, ujrzy światło dzienne lada moment. Tuż przed premierą artysta prezentuje jeszcze jeden singiel. Oto Wołanie z gościnnym udziałem Króla. Pieśni współczesne – wyjątkowy album w skali świata Pieśni współczesne to projekt wyjątkowy, nie tylko w dyskografii Miuosha, ale w historii muzyki na świecie w ogóle. Tym razem na obszernym […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →