fot. Facebook/ Miuosh

Miuosh, Julia Pietrucha i Zespół Śląsk w utworze „Celina” składają hołd żonom himalaistów


24 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Celina to wspólny utwór Miuosha, Zespołu Śląsk oraz Julii Pietruchy będący hołdem złożonym żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów – Jerzym Kukuczce. Singiel jest kolejną zapowiedzią albumu Pieśni współczesne.

Celina to czwarty singiel promujący projekt Pieśni współczesne Miuosha. Wcześniej premierę miały już utwory Zmierzch nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, Doliny, w którym gościnnie wystąpili Jakub Józef Orliński i Marcin Wyrostek oraz Mantra z Igorem Herbutem.

Utwór Celina powstał z fascynacji tym, jak wygląda pokonywanie granic przez pryzmat drugiej osoby. Żony himalaistów to prawdziwe bohaterki, które w przypadku tej najgorszej sytuacji muszą radzić sobie ze stratą do końca życia. Celina jest więc opowieścią o emocjach towarzyszących dźwiganiu tego brzemienia. Singiel powstał we współpracy z Julią Pietruchą.

Taki album nie mógłby powstać bez Julii. Jej muzyka i jakość zawsze mnie powalały i inspirowały. Kiedy wpadłem na pomysł, żeby napisać utwór, który w tak nietypowy sposób opisuje poświęcenie i oddanie, od razu do niej zadzwoniłem. Dopóki nie powiedziała mi, że w to wchodzi, nie ruszyłem ani z tekstem, ani z muzyką. Musiałem mieć pewność, że Celina będzie historią opowiedzianą przez Julię. Inaczej to nie miałoby szans się udać

– tłumaczy Miuosh

Julia Pietrucha – Celina (MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK – Pieśni Współczesne)

Album Pieśni współczesne będzie miał premierę 24 września. Jak czytamy w informacji prasowej: Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wykonawcy, wśród których znaleźli się: Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy Kwiat Jabłoni.

Przeczytaj: Miuosh zapowiada nowy, wyjątkowy album

Celina to wspólny utwór Miuosha, Zespołu Śląsk oraz Julii Pietruchy będący hołdem złożonym żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów – Jerzym Kukuczce. Singiel jest kolejną zapowiedzią albumu Pieśni współczesne. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →